Spa Oteli Crowne Plaza Oryapark’ta Yaptıracağınız Masajın Vücudunuza Etkileri

Yorgunluğumuzu alacak şöyle güzel bir masaja kim hayır demez ki? Kişinin kendisine vereceği en güzel hediyelerden biri olan masaj, birçok faydasıyla gönüllere taht kuruyor. Asırlardır kültürümüzde bulunan bu mucizenin faydaları saymakla bitmiyor.

Kas, sinir sistemi ve kan dolaşımının işleyişini düzenlemek, mental ve bedensel dinginliği dengelemek adına, vücudun çeşitli noktalarına uygulanan, rahatlatıcı ve profesyonel işlemler bütünü olarak adlandırılan masaj, çeşitli hastalıkların tedavisini hızlandıran, ruh ve beden sağlığına katkıda bulunan bir ritüeldir. Crowne Plaza Oryapark’ta bulunan SPA Goa merkezinde, Uzak Doğulu uzman masaj terapistleri tarafından uygulanan 30’a yakın masaj ritüeli bulunuyor.

Peki masaj yaptırdığımızda vücudumuzda ne gibi değişiklikler oluyor?

Yorgunluğu Alır

Gün boyunca veya hafta boyunca yorulduğumuz akşamlarda masaj bizim en efektif ilacımız olabilir. Kapasite üzerindeki kassal zorlanmalar fiziksel yorgunluğa neden olurken, uzun süreli kas kasılmalarında öncelikle sinir-kas ileti hızında düşme olduğu durumlarda ise fizyolojik yorulmalar meydana gelir. Masaj hareketlerinde sıvazlama ve diğer manipülasyonlar kaslardaki yorgunluğu alır. Yani yeniden doğmuşluk hissi, masajın yorgunluğu alması sonrası hissedilen bir mucizedir.

Hastalıkların İyileşmesini Hızlandırır

Hareketsizlik hastalıklarında, omurga sağlığı ve sırt ağrılarında, felç durumlarında, eklem hastalıklarında, yumşak doku romatizmalarında, selülit problemlerinde, uykusuzluk poroblemlerinde, uzun süreli yatak istirahati verilen hastalarda, tansiyona bağlı baş ağrılarında, adele kramplarından sonraki iyileşme sürecinde, kabızlık sorunlarında, adele çekmesinde, burkulmalarda, kırıklarda alçının çıkarılamasından sonra, yanık dokuların iyileşmesinde sonra, yatak yaralarında çevre dokulara, skar dokuları ve adhezyonların çözülmesinde, yüz felcinde akut devre geçtikten sonraki dönemde, astım ve bronşektazide masaj sıkça yardımcı tedavi olarak uygulanır.

Psikolojiyi İyi Etkiliyor

Masajın; insanın yorgunluğunun giderilmesine yardımcı olduğu, gerginliklerin giderilmesini sağladığı, iş yapma isteğini arttırdığı gibi olumlu birçok sonucu olduğunu  ve psikolojik yapıyı olumlu etkilediğini artık hepimiz biliyoruz.

Mekanik Etkileri Neler?

Kasların arasında yer alan sıvının ve lenf damarlarındaki sıvının akışkanlığını kolaylaştıran masaj, düşük kas tonunu uyarır ve kas tonusunda artışa neden olur. Yani, aşırı gergin olan kasların gerginliğini azalttığı tespit edilmiştir. Böylelikle rahatlama sağlanır.

Siz de SPA oteli Crowne Plaza Oryapark’ta SPA GOA güvencesiyle masaj yaptırabilir, olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz.

İletişim ve bilgi için:  +90(216)666 64 00

 

 

Yorum yap