Crowne Plaza Oryapark Hotel’de Eşsiz Masaj Keyfi

Stres atmanın en efektif yollarından biri olan masaj, eski zamanlardan beri önemini koruyor. Bir çok çeşidi bulunan masaj, artık başlı başına bir kültür haline geldi. Yaşamı uzatmasına kadar bir çok yararı bulunması kültürleşmesine sebep olurken, masaja olan ilgi ve farkındalık günden güne artıyor.

Kas, sinir sistemi ve kan dolaşımının işleyişini düzenlemek, mental ve bedensel dinginliği dengelemek adına, vücudun çeşitli noktalarına uygulanan, rahatlatıcı ve profesyonel işlemlerin hepsi masaj olarak adlandırılmaktadır. Çok hassas bir konu olmasıyla birlikte profesyonel kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Çünkü bu hassas noktalara baskı uygulayabilmek için eğitim alınması gerekmektedir. Aksi takdirde sakatlanmalara sıkça rastlanılmaktadır.

Crowne Plaza Oryapark, bünyesinde bulundurduğu Uzak Doğulu uzman masaj terapistleri tarafından uygulanan 30’a yakın masaj ritüelini profesyonellikle gerçekleştirmeye devam ediyor.

Peki Masajın Faydaları Neler?

 • Masaj, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını dengeler.
 • Sindirim ve boşaltım sisteminin iyi çalışmasına yardımcı olur.
 • Metobolizmayı hızlandırır.
 • Yağ yakımını hızlandırır.
 • Uykunuzun düzene girmesine yardımcı olur.
 • Stres ve yorgunluğu üzerinizden atmanızı sağlar.
 • Kaslarınızı ve cildinizi diri tutar.
 • Kalp krizi riskini en aza indirir.
 • Baş, boyna bağlı sırt ağrıları ve eklem ağrılarını büyük oranda azaltır.
 • Ruhi yönden insanı dinlendirir.
 • Vücutta toplanan toksinleri atmanıza yardımcı olur.

Crowne Plaza Oryapark’ta Bulunan Masajlar

Thai Masajı: Tayland kültüründen izler taşıyan bir masaj türü olan Thai masajı, birçok germe, çekme, esnetme ve bası hareketini barındırır. Vücudun belli bölgelerine uygulanan basınçla birlikte, vücuttaki gerginliğin ve negatif enerjinin serbest bırakılması sağlanır.

Bali Masajı: Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derin kas gruplarına etki eder. Dinlendirici etkisi yanında aynı zamanda vücuda zindelik sağlayan rahatlatıcı bir masajdır.

Refleksoloji Masajları: Refleks noktalarına uygulanan bir masaj tekniğidir. Eklem hareketliliğini arttırır ve metabolizmanızın işleyişini düzenler. İşitsel ve görsel anlamda huzur verici bir atmosferin ortasında, Ayak tabanındaki kritik noktalara uygulanan baskı ile arzu edilen fizyolojik değişimleri hemen fark edersiniz.

Aroma Terapi Masajı: Uzak Doğu kültürünün bir parçası olan ve doğal bir tedavi metodu olarak kabul edilen Aromaterapi, zihin ve beden sağlığınızın dengelenmesi için başvurabileceğiniz en doğal yöntemlerden biridir. Aromalı bitki özlerinin kullanıldığı Aromaterapi masajı ile, uyku kalitenizin arttığını ve stresin olumsuz etkilerinin azaldığını, daha masaj seansı devam ederken tecrübe edersiniz.

Yorum yap