Crowne Plaza Oryapark’tan Ramazan Bayramında Ziyafet Çekmek İsteyenlere Öneriler

Koskoca bir Ramazan ayının daha sonuna gelirken bayramda ne yiyeceğini planlayanlar burda mı? Özlediğimiz lezzetlerle buluşacağımız, lezzet şölenlerinde kaybolacağımız bayrama geri sayım başladı. Aile bağlarınızın ramazan sofralarında güçleneceği, bol kahkahalı akşam yemekleriniz için Oval Restaurant’ı seçmeniz için çok neden var.

Dünya mutfağı ile Türk kültürünün leziz yemeklerini harmanlayan Oval Restaurant’ta neredeyse her kültürden lezzetler bulunuyor. Sadece bir kültürle sınırlı kalmayan zengin menüsü Oval Restaurant’ın EN’lerinden. Siz de bu bayram, Crowne Plaza Oryapark’ın bünyesinde bulunan Oval Restaurant’ı tercih ederek hiç unutmayacağınız tatlarla tanışabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz. Birbirinden farklı tatların, muhteşem sunumlarla ikram edildiği Oval Restaurant’ta, her damak zevkine hitap eden lezzetleri bulmak mümkün. İşte sizin için seçtiklerimiz:

Ana Yemekler

Taze Baharatlar İle Dinlendirilmiş Izgara Dana Madalyonları

Et, sadece et değildir. Eti yemeğe dönüştürülürken aşçıyı adeta bir sanatkara çevirir. Etinizin güzel olmasını istiyorsanız zaman ayırmalısınız, ve mutfak hakkında bilginiz olmalı. Uzman aşçılarımız yemekleri hazırlarken bilgilerinin kuvvetiyle ve ellerinin sanata yatkınlığıyla lezzet şöleni yaratıyorlar. İşte ızgara dana madalyonları da tam bu şekilde hazırlanıyor.

Kremalı papates eşliğinde, bebek sebzelerle beraber sunulan ızgara dana madalyonlarını bayramda denemeyi unutmayın.

Kirde Kebabı

Kültürümüzün altın değerlerinden biri olan Kirde Kebabı, malesef her lokantada aynı tadı veremiyor. Crowne Plaza Oryapark’ta ise neredeyse asırlardan günümüze uzanan bu eşsiz lezzete rastlamanız mümkün. 18.yüzyıldan miras kalan bir osmanlı yemeği olan Kirde Kebabı, Oval Restaurant farkıyla ramazan sofralarınızı şenlendirmeye aday.

Dana külbastı, köfte ve tavuğun armonisinin yufkayla buluştuğu, yoğurtlu patlıcanı da eklenince unutulmayacak bir lezzet şöleni yaratan Kirde Kebabı, beğenilerinize sunulmaya hazır.

Tatlılar

Malum, bir diğer adı da Şeker Bayramı olan bu bayramda tatlısız sofra olmaz. Tatlıların da bir adabı vardır. Sıradanlığın dışına çıkmasına vesile olan ufak tefek eklemelerle Oval Restaurant’ta tatlılar, lezzetine lezzet katmaya devam ediyor.

Mesir Macunlu Fırın Sütlaç

Bildiğimiz sütlacın mesir macunuyla birleştiği Oval Restaurant imzalı bu tatlı, sıradanlıktan bir adım uzakta durmayı sevenler için ideal. Osmanlıdan günümüze gelen mesir macunu, hem tadıyla hem faydasıyla zaten bir numarayken, sütlacın hafif tadıyla birleşince ortaya bir daha unutulmayacak tatlar çıkıyor.

Fındıklı Dut Pestiline Sarılı Ayva Tatlısı

İki bulunmaz ayrı lezzeti bir tabakta birleştirdik. Geleneklerimizden gelen dut pestilinin mayhoşluğuyla yılda sadece neredeyse bir ay yiyebildiğimiz ayva tatlısının lezzeti birleştiğinde bu eşsiz birleşim için bize teşekkür edeceksiniz. Üstelik böğürtlenli sos ile hazırlanan sunumu son dokunuşu ustaca yapıyor.

Yorum yap