SPA MASAJI

Oteller sadece konaklamak için hizmet vermez. Otellerin konaklama dışında birçok hizmeti vardır; çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapma, SPA başta olmak üzere çeşitli masajlar, havuz, fitness, hamam terapileri bunların arasında. Anadolu yakası oteli olarak Crowne Plaza Oryapark misafirlerine en iyi imkanları sunmak için çalışıyor.

Sudan Gelen Şifa ve Tarihi

“Sudan gelen sağlık” yani Sanus Per Aquam aslında Türk kültürüne hiç de yabancı değil. Ancak Türk kültüründe su ile şifalanma denilince akla ilk hamamlar gelir, ülkemizde şifalı sıcak su turizmi oldukça yaygın. Hamam konsepti İstanbul’da Bizans dönemine kadar dayanıyor. Bizans’ta şehre su veren sarnıçların dışında halkın banyo yapması için kurulan hamamlar hem temizliği hem de insanların sosyalleşmesini sağlıyordu. Şehir, Osmanlı yönetimine geçtiğinde de bu gelenek devam etti.

Roma döneminde, savaşta yorgun düşen ya da yaralanan bazı askerleri sıcak su banyolarında su ile tedavi ederlermiş. Uygulanan bu tedavinin adı SPA olarak günümüze kadar ulaşmış. SPA masajı, masaj merkezlerinde yapıldığı gibi Anadolu yakası otelinde de uygulanıyor. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan masaj vücudun toksinlerden arınmasını sağlıyor, aynı zamanda yorgunluğu da alıyor.

Neden SPA Masajı Yaptırmalısınız?

Anadolu Yakası oteli Crowne Plaza Oryapark’ta SPA masajı, SPA Goa’da Uzak Doğulu uzman masaj terapistleri tarafından uygulanıyor ve bu masajın 30’a yakın masaj ritüeli bulunuyor.

SPA masajından sonra; kan dolaşımı hızlanır, sindirim sistemi düzenli çalışır. Bunların dışında romatizmal hastalıkların iyileşmesine katkı sağlar, yağların erimesine yardımcı olur, uyku bozukluklarını düzene sokar.

SPA Masajını Kimler Yaptırmalı?

SPA masajını herkes yaptırabilir. Ama SPA masajını Anadolu yakası otelinde yaptırması gerekenlerin arasında en başta sporcular geliyor. Masaj, vücuttaki elektrik yükünü alır ve kasları gevşetip yumuşatır. Bu da sporcuların yoğun bedensel aktivitelerinden dolayı kas yapısının bozulmasını engeller.

Yoğun iş temposunda çalışanların da mutlaka yaptırması gerekiyor. Günlük hayatta yüklenen aşırı stres, oturmaktan ve bilgisayara bakmaktan kaynaklanan duruş bozuklukları, boyun ve kas ağrıları SPA ile düzeltilebilir.

Bütün bunların dışında Anadolu Yakası Oteli Crowne Plaza Oryapark’ta yaptıracağınız masaj, psikolojinize de faydalı olacaktır. Çünkü SPA masajı kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve sizi zinde tutacaktır.