Ramazan Ayı’nı Sağlıkla Geçirmenin Sırrını Biliyor musunuz?

Ümraniye otelleri içinde keyifli bir Ramazan Ayı’nı sabırsızlıkla bekleyen Crowne Plaza Oryapark Ramazan boyunca sağlıklı olmanıza katkı sağlayacak tavsiyelerini paylaşıyor!

Ümraniye otelleri içinde merkezi konumu ile her geçen gün daha fazla misafirini ağırlayan Crowne Plaza Oryapark, Ramazan Ayı boyunca sunacağı zengin iftar menüsü ile lezzet deneyimini maksimum seviyeye taşıyacak. Ancak metabolizmaların yeniden programlandığı Ramazan Ayı’nda yalnızca lezzet yetmez; sağlığı korumak da şart. Bu yüzden Ramazan Ayı boyunca dikkat etmeniz gereken en temel noktaları bir de biz hatırlatalım istedik.

Su İçmeyi Unutmayın

Yalnızca Ramazan’da değil, her zaman sıvı tüketimi sağlıklı bir bünye için temel şartlar arasında yer alıyor. Ancak her gününde, saatlerce susuz kalacak olduğunuz Ramazan Ayı boyunca en az 8 bardak su içmeniz daha da önem arz ediyor. Bu şekilde vücuttan toksinlerin atılmasını, dehidrasyonun önüne geçmeyi sağlayacağınız gibi böbreklerinizi de gerekenden çok yormamış olacaksınız.

Hızlı Sindirilen Besinleri Tercih Etmeyin

Ümraniye otelleri içinde dikkat çekecek olan iftar menüleri ile Crowne Plaza Oryapark’ta yerinizi ayırtabilirsiniz. Ancak iftar saatine kadar dayanmanızı sağlayacak tek öğün olan sahur vakitlerinde menü size ait olacak. Sağlıklı bir şekilde oruç tutmak için de sahurda çok çabuk sindirilen beyaz undan yapılma yiyeceklerden ve şekerden kaçınmanız gerekir.

Hurmayı Sofranızda Bulundurun

 Ümraniye oteli arayışınızın ilk adresi olan Crowne Plaza Oryapark’ta leziz iftar menülerinin vazgeçilmez ikramı hurmalar sofranızda yer alacak. Ancak iftar saatlerinde her zaman hurma bulundurmanız gerektiğinin de altını çizelim. Çünkü hurmalar küçük olsalar bile karbonhidratlar, posa, potasyum ve magnezyum açısından zengin bir kaynak ihtiva eder.

Kızartma ve Tuzu Sahur Menüsüne Koymayın

 Kızartmalar midenizi gün boyunca rahatsız ederek bulantı, kusma, yanma gibi sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Bununla birlikte, özellikle kızartmaların olmazsa olmazı olan tuz da iftar saatine kadar çok fazla susamanıza yol açabilir. Bu yüzden sahur vakitleri için her ne kadar pratik olsa da kızartmaların çok da sağlıksız tercihler olduğunu aklınızda bulundurun.

Doktorunuza Mutlaka Danışın

 

Özellikle hassas sağlık sorunları yaşıyorsanız ne olursa olsun doktorunuza danışmadan beslenme düzeninizde bir değişiklik yapmayın. Hamileler, şeker, tansiyon ya da kalp hastaları başta olmak üzere özel bir diyetle beslenmeyi gerektiren sağlığınız için doktor tavsiyesinin dışına çıkmak sizin için tehlikeli olabilir.

Sağlık Kadar Lezzet de Olsun!

Ramazan Ayı boyunca hem ibadetinizi yerine getirmek hem de sağlığınızı korumak mümkün. Bununla birlikte enfes lezzetlerden pay almayı istemek de hakkınız. Ümraniye oteli olarak merkezi konumu ile bütün misafirlerini bekleyen Crowne Plaza Oryapark sizin için lezzetli 7’ye katlıyor.

7 ayrı iftar menüsü ile Ramazan Ayı’nın bereketini hissettiren Crowne Plaza Oryapark’ta hem Oval Restoran’da hem de bahçede keyif, bereket ve lezzet sizi bekliyor. Saz ekibi sayesinde fasılın da eşlik edeceği Ramazan Ayı boyunca sevdiklerinizle birlikte ağzınıza layık ve sağlıklı menülerle iftarın tadını çıkarmak için hem siz de yerinizi ayırtabilirsiniz.

Yorum yap