ORYAPARK HER YERE YAKIN

Görkemli şehir İstanbul’a yakışacak güzellikte bir camii Büyük Çamlıca Camii , geçtiğimiz Mayıs ayında Çamlıca Tepesi’nde ibadete açıldı. Camii, içinde Türk – İslam eserlerinin yer aldığı müze, sergi salonu, toplantı salonu, atölye salonları  ile de misafirlerine açık. Crowne Plaza Oryapark’a yakın olan Camii, 57 bin 500 metre karelik alana inşa edildi. Engelli dostu olan Büyük Çamlıca Camii , Osmanlı – Selçuklu mimarisini bugüne taşıyor. Kapısında bulunan ayetler Osmanlı’daki yapılarda sıkça görülen Kündekari tekniği ile işlenmiştir. Ayrıca kapı, Konya’da üretilirken üzerindeki sedef işlemeleri de İstanbul’da yapılmıştır. İstanbul’un çeşitli semtlerinden görünen camii, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Anadolu Yakasında konaklamak için Crowne Plaza Oryapark’ı tercih eden misafirlerimiz Büyük Çamlıca Camii’ni kolayca ziyaret edebilirler. Merkezi lokasyonu sayesinde İstanbul’un simgesi olan yapılara uzak kalmıyor. Anadolu yakası otelleri arasında kolay ulaşımı ile öne çıkıyor.

Sabiha Gökçen Havaalanı ile Oryapark arasındaki mesafe araçla 30 dakika. Konuklar, dilerse araç kiralama , havaalanı servisi ve transfer servisi hizmetinden faydalanabilir. Böylece, misafirlerimiz için ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

Otel tercihi yaparken şehrin simgelerine ve avmlere yakın olmak, konfor ve iyi hizmet, şehir içi kolay ulaşım imkanı gibi maddeler göz önünde bulundurulur. Oryapark şehrin simgelerinden Kız Kulesi’ne 15 dakika, Büyük Çamlıca Camii’ne arabayla 8 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Misafirlerimizin ihtiyacınız olan her şey elinin altındadır.

Oval Restoran’da otelimizin şefleri tarafından hazırlanan özel menüler ile lezzetli bir akşam yemeğine davetlisiniz. Geleneksel yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından yeni tatlar da sizi Oryapark’ta bekliyor. Açıkhava iftarları ve açık büfe yemekleri gibi çeşitlerle misafirlere mutfak konusunda da iyi olduğunu kanıtlıyor.

İstanbul’da ulaşım gözünüzü korkutmasın. Artık her şey daha kolay. Şehrin diğer yakasına ulaşmak için zaman kaybetmek istemeyen misafirlerimiz Avrasya Tüneli’ni kullanabilir. Oryapark, Avrasya Tüneli’ne sadece 25 dakika mesafede.

Crowne Plaza Oryapark’ı toplantı için tercih eden misafirlerimiz, yurtiçi ve yurtdışından gelen konuklarıyla, İstanbul’un en önemli simgelerinden Büyük Çamlıca Camii, Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı’na otelimizin araç hizmetinden faydalanarak gezi düzenleyebilir.

Yorum yap