Mezuniyet Balosu Tavsiyeleri

Mezuniyet Balosu Tavsiyeleri

Lise ve üniversite yılları, sınav ve sunum gibi stres dolu günlerin yanı sıra, yeni arkadaşlıklar ve başarılar gibi güzel heyecanların da yaşandığı zamanlardır. İş hayatına atılmadan önce, hayata hazırlandığımız bir süreç olarak değerlendirebileceğimiz okul yılları, bize biz fark etmeden birçok şey katar. Okul yıllarının en güzel yanı da, kurulan kalıcı ve güçlü arkadaşlıklardır. Eğitim-öğretim hayatını başarıyla tamamlamış olmanın bir ödülü olarak, mezuniyet balosu düzenlemek ve doyasıya eğlenmek sizin de hakkınız. Biz de, mezuniyet balosunda ihtiyaç duyabileğiniz 3 önemli tavsiyeyi sizin için bir araya getirmek istedik:

1) Abartılı kıyafet ve makyajdan kaçının

Özellikle, okul hayatı boyunca sade bir görüntü çeken genç kızların, mezuniyet gecesinde kendini göstermek adına, aşırıya kaçan makyaj ve saç tiplerine yöneldiğini görmek mümkün. Kıyafet seçimindeki gereksiz gösteriş de, sizi yalnızca olduğunuzdan daha “yaşlı” gösterir, ki bu isteyeceğiniz son şeydir. Bu sebeple, daha çok mini kıyafetlere yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Sade ve gençlik ruhuna uygun bir saç, makyaj ve kıyafet kombini yapmak, mezuniyet balonuzda sizi bir adım öne taşıyacaktır. Kocaman bir gelin topuzunun, bir mezuniyet balosunda yeri yok diye düşünüyoruz. Dağınık topuz veya fönlü saç, hayat kurtarır!

2) Kıyafetinizi terziye diktirin

Mutlaka, ünlülerin kırmızı halı üzerindeki iddialı ve pahalı kıyafetleri arasından sizin de bir favoriniz vardır. Vücudunuza ve tarzınıza en uygun olan, üstelik çok komplike bir işçilik gerektirmeyen hoş bir kıyafeti seçerek terzinizle görüşebilirsiniz. Bu, hem pişti olma ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır hem de hayatınızdaki en özel günlerden birinde, size özel bir kıyafet taşımış olacaksınız. Elbette, gittiğiniz terzi veya modacının görüşlerini ve önerilerini de mutlaka önemseyin.

3) Mücevherinizi dikkatli seçin

Abartıdan kaçının diyoruz; ancak bu elbette şıklığınızı ve genç havanızı bozmayacak derecede gösterişli olmanıza engel değil. Elbesinizin ve makyajınızın sadeliğine ışık verecek olan parçalar, seçeceğiniz mücevherler olabilir. Üstelik, pahalı ve gerçek takılar kullanmak zorunda değilsiniz; kendinize yakıştırdığınız ve herhangi bir yerden alınmış bir aksesuar, kombininizle uyumluysa pekala kullanılabilir. Bizim önerimiz, küçük küpeler ve göz yormayan ancak kendini gösteren bir kolye.

Yorum yap