Kadınlara Özel: Toplantıya Giderken Nasıl Giyinmelisiniz?

 

 

Toplantı oteli mekanları başta olmak üzere bir toplantıya gideceğiniz zaman ne giyindiğiniz itibarınızı etkiler!

 

Toplantı oteli seçiminizde ne kadar özenli olursanız giyiminiz de hem profesyonel kariyer imajınıza hem de bulunacağınız mekana uyum sağlamalı. Hem abartıdan uzak hem de şık görünmek de günümüz modasının geniş yelpazesinde hiç zor değil. Bu yüzden sizin için bazı ufak tavsiyeler hazırladık.

 

Beyaz Gömlek Her Zaman Olmalı

 

Beyaz, kombinleriniz için en rahat ve hayat kurtarıcı renklerin başında gelir. Üstelik hem spor hem de klasik tarzdaki kombinlerle birlikte de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sebeple giyecek hiçbir şeyiniz olmasa bile toplantı oteline doğru yola çıkarken beyaz bir gömlek hayat kurtarıcı olabilir. Farklı kesimlerdeki birkaç beyaz gömleği dolabınızdan eksik etmeyin.

 

Siyah Elbise Olmazsa Olmaz

 

Toplantı oteli gibi şık ve misafirlerin ağırlanmasına özenilmiş bir toplantı ortamı için siyah elbise sizi çok rahatlatabilir. Altına ister topuklu ayakkabı isterseniz de babet tercih edebileceğiniz bir siyah elbiseyi farklı kesimlerde ve modellerde olmak üzere birden fazla alıp dolabınızda bulundurun.

 

Kot Pantolon Her Zaman gündelik Değildir

 

Diyelim ki bir reklam ajansında ya da prodüksiyon şirketinde çalışıyorsunuz. Bu tip yerlerde giyim konusunda ciddi oranda esneklik vardır. Kurumsal işbirliklerine imza atılması adına toplantı oteli tercih edilmesi de mümkündür. İşte böyle bir ortam için kolları manşetli ve zarif işlemeleri olan bir gömlekle birlikte kot pantolonu giydiğinizde casual tarzın klasik ama rahat çizgilerine hakim bir şıklık sağlayabilirsiniz.

 

Abartıdan Uzak Olun

 

Hiçbir zaman sade bir tarza sahip olduğunuz kadar dikkat çekici olmazsınız. Özenli, şık ve sade tercihler hem imajınızı hem de duruşunuzu ortaya koymaya yeter. Bir toplantı otelinde toplantıya gideceğiniz zamanlar için de bu tür kombinasyonları tercih edin. Aksesuarlarınızı takıp takıştırmak yerine şık bir broş ya da sadece bir kolye – küpe ikilisi ile yetinin. Dekoltenizi abartmayın ve abartılı tasarımlara sahip topuklu ayakkabılarınızı evde bırakın.

 

Bireysel olarak imajınızı artırmak için tercih edebileceğiniz bu basit yöntemlerin yanı sıra misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayarak kurumsal itibarınızı da güçlendirin. Bu yüzden toplantı oteli seçerken ihtiyaçlarınıza uygun materyallere sahip, kaliteli bir servis sunması gibi kriterleri göz önünde bulundurun.

 

Crowne Plaza Oryapark’ta misafileriniz için rahat ve huzurlu bir ortam sunarken eksiksiz ve tam donanımlı 12 odası ile profesyonel olarak ihtiyaçlarınızı karşılar.

 

Siz de hemen verimli bir toplantı oteli için Crowne Plaza Oryapark’tan randevu alabilirsiniz.

 

Yorum yap