İstanbul’da Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İstanbul için “dünyanın başkenti” de denir ve turizm sektöründe en önemli rakipleri Atina ve Madrid olarak gösterilir. Büyük ve karışık olması da İstanbul’a gelenlerin kafasını karıştırıyor. İş seyahati ya da turizm amaçlı şehre gelenler hangi otellerde konaklıyor ve neye dikkat ediyorlar? İstanbul oteli olarak Crowne Plaza Oryapark nerede duruyor?

Konum

Otel seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında her zaman konum geliyor. Tarihi turistik yerlere yakınlığı ya da uzaklığı belirleyici oluyor. İstanbul gibi büyük bir şehirde her yere yakın bir otel bulmak elbette kolay değil. Ama Crowne Plaza bu şartların çoğunu sağlayan bir otel. Metro ve otobüs durağı otelin önünde bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre Türk turistler otel seçerken otelin çevresine dikkat ediyormuş. Emaar Square AVM gibi büyük alışveriş merkezleri, Büyük Çamlıca Camii, Kız Kulesi gibi yerlere de kolay ve pratik ulaşım avantajı var. Araçları ile gelen misafirler de Avrasya Tüneli’ni kullanarak karşı yakaya geçebilir.

İstanbul oteli Crowne Plaza her yere yakın.

Tavsiye ve Güvenilirlik

İnternette birçok site otellerin özelliklerini karşılaştırıyor. Bu sitelerde yorumları da görmek mümkün. Daha önce konaklayan misafirlerin deneyimlerini okuyup tercihi bunlara göre yapmak işi kolaylaştırıyor. Güvenilirlik analizi de dolaylı olarak bu yorumlara göre yapılıyor. Otelin sosyal medya hesapları da müşterilerde olumlu veya olumsuz fikir oluşturuyor.

Servis Kalitesi

Otel hakkında yapılan yorumlarda öne çıkan iki konu seçimi çok etkiliyor. İlki personelin güler yüzlü olup olmadığı, ikincisi de servis kalitesi. Müşteri personelden ilgi ve nezaket bekliyor. Servis kalitesi de personelin ilgi ve nezaketiyle doğru orantılı aslında. İstanbul oteli Oryapark, müşteri memnuniyeti anketlerinde birinci çıkmış ve ödül almıştır.

Yemek

Bitmek bilmeyen iş toplantılarının en güzel yanı yemek molası. Toplantıda ev sahibiyseniz  misafirlerinize tadı damaklarında kalacak bir lezzet şöleni sunmak istersiniz. Seçeceğiniz otelin restoranın yemeklerinden ve aşçısının yeteneklerinden emin olmak zorundasınız. Crowne Plaza Oryapark Oval Restoran ile İstanbul oteli kategorisinde bulunan diğer oteller arasından sıyrılıyor.

Crowne Plaza Oryapark, İstanbul oteli olarak hem misafirlerini memnun ediyor hem de kalitesinden ödün vermiyor.