Çamlıca seyir tepesi görenleri kendine hayran bırakıyor. Çamlıca Tepesi, temiz havası ve tepeyi kaplayan rengarenk çiçeklerin kokusuyla ziyaretçileri için hava kirliliğiyle bunaltan şehirden kaçış noktası durumunda.

İstanbul’un Gözdesi Çamlıca Tepesi

Çamlıca Seyir Tepesi; İstanbul’un üzerine kurulduğu 7 tepeden biri olmasa da iyi korunmuş olması ve doğal ambiyansıyla İstanbul’u en rahat izleyebileceğiniz yer. Ziyaretçilerine 360 derece görüş alanı sağlaması ile şehri ayaklarınızın altına seren, doğası ve manzarasıyla ünlü bu tepe yıllar boyunca aşıklar tepesi olarak da anılmış. İstanbul’un en ünlü şairleri, şehrin eşsiz görüntülerine bakarken bu tepeden şiirler yazmış. Osmanlı döneminde de çok sevilirmiş Çamlıca tepesi. Dördüncü Murad burayı çok sevdiği için, Bağ-ı Cihan Kasrı’nı buraya inşa ettirmiş.

Tamamiyle halkın kullanımına açık olan tepe her gün yerli ve yabancı bir çok ziyaretçi ağırlıyor. Çamlıca seyir tepesinin de açılmasıyla, ziyaretçilerin dolup taşacağı tahmin ediliyor.

Bahar Aylarında Çamlıca Tepesi

Lale festivalleri sırasında Çamlıca Tepesi laleler ile donatılıyor, tabii bu eşsiz görüntüsüyle Çamlıca seyir tepesi görenleri kendine hayran bırakıyor. Çamlıca Tepesi, temiz havası ve tepeyi kaplayan rengarenk çiçeklerin kokusuyla ziyaretçileri için hava kirliliğiyle bunaltan şehirden kaçış noktası durumunda. Özellikle bahar aylarında havalar ısınmaya başladığında Çamlıca Tepesi daha çok ziyaretçi çekiyor ve kimsenin mağdur olmaması adına Çamlıca Sosyal Tesisleri, tüm imkanlarını seferber edip, titizlikle çalışıyor. Çamlıca tepesine isterseniz sabah kahvaltısı için çıkabilir isterseniz de sadece İstanbul’u izleyebilirsiniz.

Çamlıca Seyir Tepesi Ziyarete Açılmak Üzere

Çamlıca tepesi, şehrin en yüksek tepesi olduğundan radyo, televizyon ve GSM vericilerine ait kulelere ev sahipliği yapıyor, bu durum tepenin doğal yapısını bozarak maalesef bir görüntü kirliliğine neden oluyor. Çamlıca Seyir Tepesi‘nde yer alan kule, doğal ambiyansı bozan bu kuleleri tek bir noktaya toplayarak Çamlıca tepesinin ve İstanbul’un simgesi olması için inşa ediliyor.

Çamlıca seyir tepesi ve daha pek çok yere yakın olan Crowne Plaza Oryapark, eşsiz bir konaklama imkanı sunuyor. Konaklamanız sırasında şehrin simgelerine, büyük alışveriş merkezlerine yakınlığıyla sosyal imkanlara uzak kalmayacaksınız. Aynı zamanda seyahatlerinizde havalimanlarından kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Crowne Plaza Oryapark, eşsiz bir konaklama vaat ediyor.

Şehrin merkezinde huzurlu bir tatil için Crowne Plaza Oryapark’a hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Otelin lokasyon avantajları ve kendi içerisindeki sosyal imkanları hakkında detaylı bilgi için websitemizi ziyaret edebilir veya sosyal medya mecralarından bizi takip edebilirsiniz.

 

Yorum yap