Düğününüzde Hem Şık Hem Rahat Olun!

En güzel gününüzde rahat hareket etmek için rahat gelin ayakkabısı seçmelisiniz. Rahat olmak demek şıklıktan ödün vermek demek değildir, bunu söyleyenlere inanmayın. Anadolu yakası düğün oteline uygun gelin ayakkabısı bulmak çok kolay.

Peki rahat gelin ayakkabısı nasıl olur?

Rahat gelin ayakkabısı sizin en rahat ettiğiniz ayakkabıdır. Ayağınızın formu, giymeye alışık olduğunuz topuklu ayakkabı tarzı, boyunuz, gelinliğiniz gibi birçok şey bu seçimde etkili olur. Yani tek bir tip ‘rahat gelin ayakkabısı’ yoktur.

Şunu kesinlikle bilmeniz gerekir ki, “giydikçe açılır” bir yalan, inanmayın. Rahat hiçbir ayakkabı sizin ayağını sıkmaz. Ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa da giydikçe asla açılmaz, düğün boyunca ayağınıza rahatsızlık verir ve hareket etmenizi engeller. Mesela, ayak numaranız büyükse bantlı ayakkabı seçmeyin. Klasik ayakkabı dediğimiz stiletto tercih edebilirsiniz. Anadolu yakası düğün otelindeki düğün konseptinize uygun bir stiletto seçebilirsiniz.

Eğer, stilettoya alışık değilseniz platform topuk hizmetinizde. Aslında ayakkabılar arasında en rahat topuklu ayakkabı platform topuktur. Ancak yüzyıllardır “gelinler rahat değil güzel olur” öğretildiği için ezber bozmaya korkuyoruz.

Dolgu topuklu ayakkabı son çareniz olabilir. Topuklu ayakkabıdan ayağınız ağrıdıysa daha alçak topuklu ayakkabı alabilirsiniz. Gelinlik provası yaparken iki ayakkabı ile de prova yapın. Böylece etek boyunda bir değişiklik yaşandığında gelinliğe zarar gelmesin. Anadolu yakası düğün otelindeki düğün asistanınız bütün bu süreçlerde size yardımcı olacaktır.

Yedek Ayakkabı Yazısız Kuralı

Dış çekimde, salona girişte, ilk dansta size eşlik eden şık görünüşüne aldandığınız ayakkabı ayağınızı sıktı ve kurtulmaya ihtiyacınız var. Yedek oyuncu burada devreye giriyor. Babet, spor ayakkabı ve yaz gelinleri için sandalet… Babet kesinlikle bir kurtarıcıdır. Spor ayakkabıya birçok kadın sıcak bakmasa da şu sıralar süslenmiş, dantellerle bezenmiş converse, dolgu topuk spor ayakkabılar piyasada çok satılıyor. Bir tercih olarak akıllarda bulundurulabilir. Sandaletler ise kır düğünü ya da sahil düğünü için kullanılabilir. Veya Anadolu yakası düğün otelinde yazın yapılan after party konseptinde kullanılabilir. Uzun süre yüksek topuklar üzerinde durmak zorunda değilsiniz artık.

Anadolu yakası düğün oteli Crowne Plaza Oryapark’ta en özel gününüz kabus olmaktan çıkıyor ve masala dönüşüyor.