Hayallerinize En Uygun Düğün Oteli Hangisi?

 

Çiftlerin yıllardır hayalini kurduğu, hayatları boyunca hatırlayacakları düğün günleri mutlaka kusursuz olmalı. Düğün gününe kusursuz bir imza atmak için de düğün mekanı seçimi kritik önem taşıyor. Düğün mekanı ne zaman tutulmalı, düğün otelleri için konseptler nasıl hazırlanmalı veya istediğiniz konseptleri uygulayabilecek düğün otelleri seçiminde nelere dikkat edilmeli? Tüm sorularınızın yanıtları için hadi başlayalım.

Düğün mekanı ne zaman tutulmalı?

Bu konu çiftler tarafından sıklıkla soruluyor. Sorunun cevabı tabii ki öncelikle çiftin ne zaman evlenmek istediğine bağlı. Düğün otelleri genellikle hafta sonları tercih ediliyor. En çok düğün yapılan aylar ise yaz ayları ve eylül ayı. Bu tarihler yoğun talepten dolayı süratle doluyor, evlenme kararını ani alan çiftler umduklarını değil, bulduklarını tercih etmek zorunda kalıyor. Size önerimiz; eğer düğününüz bu aylar içerisinde ya da hafta sonu olsun istiyorsanız, düğün otelleri rezervasyonunuzu minimum altı ay önceden yaptırmanız gerekiyor.

Düğün otelleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Düğün otelleri oldukça çeşitli. Bu konuda önemli olan gelin ve damadın hoşuna gidecek aynı zamanda isteklerini karşılayacak doğru mekanı bulabilmek. Bu konuda atlanmaması gereken birkaç önemli detaydan bahsedeceğiz;

İlk olarak düğün otelleri seçeneklerini incelerken lokasyona dikkat etmek gerekiyor. Özellikle İstanbul gibi trafik yoğun, kalabalık ve büyük şehirlerde evlenmeyi planlayanlar için ulaşım imkanlarının göz önünde bulundurulması şart. Aksi takdirde misafirleriniz bu en özel gününüzde zor anlar yaşayabilir.

Düğün salonunun havalandırmasının olması, tavan yüksekliği ve pist genişliği misafirlerinizin rahat etmesi için büyük önem taşıyor.  Ayrıca salonun kapasitesinin misafir sayınıza uygunluğunu da kontrol etmenizde fayda var.

En önemli detay ise; hayallerinizdeki konsepti, düğününüzü organize edecek ekibe tüm detaylarıyla en ince ayrıntısına kadar aktarmanız gerekiyor. Düğün otellerinin daha önce organize ettiği etkinlikleri incelemeniz ve bu konuda en özel gecenizi emanet edeceğiniz organizasyon ekibine güvenmeniz çok önemli.

 

Doğru Seçim Oryapark!
Crowne Plaza Oryapark ister balo salonlarını tercih edin ister bahçesini, hayallerinizdeki geceyi yaşatmak için gerekli bütün donanımlara sahip. Kolay ulaşılabilir merkezi konumu, her kapasiteye uygun salonları, yüksek havalandırma sistemleri ve uzman organizasyon ekibiyle düğün otelleri arasında öne çıkıyor. Crowne Plaza Oryapark’ın daha önce organize ettiği örnek etkinleri incelemek veya otel imkanlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için; web sitemizi ziyaret edebilir veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum yap