Düğün Hazırlığı Nasıl Yapılır ?

Düğün, misafirlere eğlenceli olsa da sahipleri için biraz can sıkıcı olabiliyor. Hele gelin ve damat için konu bambaşka bir boyutta.

Hazırlık aşamasının ilk adımı bütçe belirlemek. Anadolu yakası düğün otelinde bir davet planlıyorsanız bütçe kısmında bir problem yok demektir. Peşinden gelecek diğer iki adım da düğün gününü almak ve davetli listesi oluşturmak.

Anadolu yakası düğün otelinde yapacağınız düğün için davetli listesi oldukça önemli. Kimi nereye oturtacaksınız? Hangi akrabayı özellikle el üstünde tutmak gerekir? Üzerinde iyice düşünüp karar verilmesi gereken bir durum.

Sıradaki hazırlıklar da provayı kapsıyor. Anadolu yakası düğün oteli ile bir gün belirleyip bu günü provaya ayırabilirsiniz. Yemek düzenini ve yemekle ilgili birçok şeyi kontrol edebilirsiniz. Düğünün otelde yapılacağı için ayrıca catering firması, müzisyen ve fotoğrafçı ile anlaşmanıza gerek yok. Dilerseniz çocuklu misafirleriniz için palyaço vb. kostümlü ekip rica edebilirsiniz. Düğün müziği, giriş dansı, dans parçası gibi birçok detayı çözmeniz için provalar harika zamanlar. En özel gününüzü bu tarz sürprizlerle renklendirmek isterseniz araştırma ve faaliyete geçme zamanı!

Bütün bunların yanında davetli listesini ve düğünün yapılacağı Anadolu yakası düğün otelini belirlemişseniz, düğün davetiyelerini hazırlamaya başlayabilirsiniz. İsterseniz tasarımını siz yapın, isterseniz hazır örnekler üzerinden gidin, isterseniz de düğün konseptinize uygun bir tasarım kullanın. Her şey hazır olduğunda dağıtmaya başlayabilirsiniz.

Bir yandan da gelinlik ve damatlıkları seçerek provalara başlamanız gerekiyor. Gelinliğin eteklerini düğünün yapılacağı yere göre kısaltabilirsiniz. Mesela organizasyon bahçede olacaksa çok fazla kirlenmemesi için topuklarınızın hizasına kadar kestirebilirsiniz. Ayrıca bu işlem olası eteğe takılma ihtimalinizi azaltacaktır. Gelin saçı aksesuarlarını damatlıkla uyumlu seçerseniz ortaya güzel bir görüntü çıkartmış olursunuz. Gelin buketi de bu aksesuarlara dahil tabii ki. Buketin içindeki çiçeklerden biri damadın yakasını süsleyebilir. Anadolu yakası düğün otelinde düğün sahiplerine yardımcı olacak asistanlar bulunuyor.

Bütün bu hazırlıklar tamamsa sırada balayı planları var. Balayı için bütçe planlamaları, rota ve rezervasyon işlemlerinin takibi sıkı yapılmalı. Yurt dışına gidilecekse pasaport ve vize konuları ihmale gelmez. Her şey 1 ay öncesinden hazır edilmeli.

Anadolu yakası düğün otelinde düğün yapmanın çeşitli avantajları var. Davetliler arasında otopark sorunu yaşanmayacak olması bunlardan sadece biri. Anadolu yakası düğün otelinde düğün sahiplerine hazırlanmaları için odalar verilir. Düğün sonrasında streslerini atmaları için spa masajı hediye edilir. Gece otelde kalınabilir. Organizasyonları düğün otelinde yapmak düğün sahiplerine birçok fırsat sunuyor.