Parti Oteli Crowne Plaza Oryapark’ta 1 Yaş Doğum Günü Partisi Fikirleri

Annelik duygularını tattığınız o eşsiz günün birinci yıl dönümünde mutluluğunuzu bir partiyle kutlamaktan güzel ne olabilir ki? Hem bebekler için eğlenceli, hem de duygu dolu bir etkinlik olan birinci yaş doğum günü partileri anneler tarafından oldukça rağbet görüyor.

Bebeğinize ileride unutulmayacak anılar bırakabileceğiniz birinci yaş doğum günü etkinliği sayesinde seneler sonra bile bu günü hatırlayacaksınız. Aileniz ve sevdiklerinizle beraber olacağınız bu kutlamanın en iyi şekilde ve eksiksiz gerçekleşmesini istiyorsanız sizin için hazırladığımız bu yazımıza göz atmanızı öneririz.

Zamanlama

Öncelikle partiyi yapacağınız saat çok önemli. Bebeklerin kısa süreli dikkat aralıkları vardır ve çok çabuk sıkılırlar. Enerjileri çabuk tükenir ve uyku vakitleri de çok önemlidir. Dolayısıyla bebeğinizin en verimli olduğu zaman aralığını iyi belirlemeniz gerekir. Bu saatleri öğle uykusundan önce veya öğle uykusundan sonra olarak belirleyebilirsiniz.

Mekan

Mekan seçimleriniz konforlu, sakin ve her ihtiyacınızı kolayca karşılayabileceğiniz bir mekan olmalı. Tabii ki Crowne Plaza Oryapark, bebeğinizin birinci yaş doğum günü için ilk tercihiniz olmalı.

Konuklar

Herkes bebeğinizin birinci yaşında orada bulunmak isteyecektir. Size tavsiyemiz, az ve öz insanları davet etmeniz. Çünkü bebeğiniz yaşı gereği tanımadığı insanlardan korkabilir, ürkebilir ve bu durumda partiniz verimsiz geçebilir.

Yardımcı

Partiniz sizi oldukça yoracak. Ne kadar keyifli geçiyor olursa olsun konuklarla ilgilenmek, düzeni sağlamak sizi yoracağı için yanınızda bir yardımcı bulundurmanız mantıklı olabilir. Ailenizden birine rica edebilir veya gerekli hizmeti veren kuruluşlardan yardım alabilirsiniz.

Dekorasyon

Partinizin olmazsa olmazı tabii ki dekorasyondur. Süslemesiz parti mi olur? Dekorasyonunuza eklemeniz gereken en gözde süsleme olarak balonları dahil edebilirsiniz. Bebeğiniz balonlara bayılacaktır. Rengarenk balonları dekorasyon listenize eklemeyi unutmayın. Tavandan sarkacak kağıttan veya keçeden süsler de işinize yarayacaktır. Ayrıca, gelen diğer anneler ve çocuklar için oyun alanı yaratmayı da ihmal etmeyin. Partiye katılanların takması için kartondan şapkalar ve çeşitli aksesuarlar da sağlarsanız bu iş tamam.

Yiyecek Seçimi

Partide çocuklar için de aperitifler hazırlayabilirsiniz. Küçük misafirleriniz muhtemelen çok az yemek yiyecekler, bu nedenle miktardan çok zevkler, dokular ve renkler önemlidir. Fındık, sert şekerleme, patlamış mısır, kuru üzüm, marshmallow ve boğulma tehlikesi oluşturabilecek diğer gıdaları sunmaktan kaçınmalısınız.

Yorum yap