Doğum Günü Partinizi Unutulmaz Kılın!

Doğum günü partisini, yeni yaşınız için duyduğunuz heyecanı paylaşacağınız dostlarınızla kutlamak için kusursuz planlayın.

Eskiden sadece soylulara ait özel bir kutlama olan doğum günü organizasyonları zamanla her kesimden insan tarafından kutlanmaya başladı ve artık herkes hayata başladığı bu özel günü mutlulukla kutluyor. Durum böyle olunca da doğum günü partisi ile akla gelebilecek her şey de çeşitleniyor. Peki, unutulmaz bir doğum günü partisi için dikkat etmeniz gereken noktalar neler? Planlara başlamadan önce bunları bilmenizde fayda olabilir.

Doğum Günü Pastasını Aceleye Getirmeyin

Sizden sonra doğum günü partinizin bir yıldızı daha olacaksa o da doğum günü pastanız olacak. Bu konudaki seçimi aceleye getirmeyin. Gerek lezzeti gerekse tasarımı hakkında fikir sahibi olmak için internette biraz gezinin. Lezzetinden ödün vermeden dilediğiniz tasarımda yaptırabileceğiniz pastalar arasından seçiminizi yaptıktan sonra da olabildiğince erken sipariş vermeyi unutmayın.

Pastanın Lezzetini Katlayacak Atıştırmalıkları Seçin

Hem tatlısı hem tuzlusu ile bütün parti boyunca misafirlerinizin ağzını tatlandıracak olan atıştırmalıkları da çeşitlendirebilirsiniz. Yalnızca kuru pastalarla sınırlı kalmayıp vejetaryen ya da vegan tatlardan açık büfe oluşturabilir, mini burger ve sandviçlerle daha doyurucu lezzetleri tercih edebilirsiniz.

DJ ya da Playlist Hazır Olsun

Doğum günü partisi bu, adı üstünde. Dolayısıyla her anının eğlence ile geçmesi üzerine planlar yapmalısınız. Tabii, eğlence dendiği anda da akıllara müziğin gelmemesi mümkün değil. Anlaşabileceğiniz iyi bir DJ ya da hazırlayabileceğiniz bir playslist ile eğlenceyi dorukta tutabilirsiniz. Ancakeğlence hiç bitmese de zaman zaman dozajı düşürüp artırmak gerektiğini de unutmayın.

Konsept ve Mekan Süslemelerini Unutmayın

Doğım günü partinizin rengarenk mi, sade mi, yoksa hayal gücünüzün ürünü bir konsepte mi sahip olacağına karar verin. Çok elit ve resmi bir parti konseptiniz de olabilir, insanların pijamalarıyla bile gelebilecekleri kadar eğlenceli bir konseptiniz de… Bu konudaki seçiminizi belirledikten sonra gerek masalardaki gerek mekandaki süslemeleri de konseptinize uygun olarak seçmelisiniz.

Mekan Rezervasyonunuzu Vaktinde Yapın

Doğum günü partisi yapacağınız zaman davetli sayınıza, düşündüğünüz organizasyona uygun bir mekan bulmakta elinizi çabuk tutun. Özellikle yaz aylarında doğmuşsanız nişan, düğün, kına, sünnet töreni, mezuniyet vb. birçok organizasyonun en canlı döneminde mekan bulmak zorundasınız demektir. Olabildiğince erken bir vakitte mekana karar verip rezervasyon yaptırmanız diğer bütün detayları da daha rahat kurgulamanızı sağlayacağı için bu konuda çok geç kalmayın.

Doğum günü partinizi unutulmaz kılmak için Crowne Plaza Oryapark’ın ayrıcalıklı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Merkezi konumuyla misafirlerinizin de kolaylıkla ulaşabileceği Crowne Plaza Oryapark’ta hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yorum yap