Diş Buğdayı Partisi

Eski zamanlardan günümüze kadar uzanan geleneklerimizden biri de diş buğdayı. Bu gelenek, bebeğin ilk dişinin çıktığı zaman kutlama yapmak için düzenlenen bir etkinliktir. Aslında eskiden temel amacı; bebeğin sağlığını kutlamak, lohusalıktan yeni çıkan annenin sosyalleşmesini sağlamaktı. Günümüzde ise aileler bu etkinliği Anadolu yakası otelinin deneyimli ekibiyle yapmayı tercih ediyor. Crowne Plaza Oryapark; doğum günleri, gelin hamamı ve diş buğdayı gibi özel günlerinizde yanınızda.

Bebeğinizin ilk dişinin çıkışını sevdiklerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Anadolu yakası otelinde düzenleyeceğiniz organizasyona hazırlanırken kafanız karışabilir. Neler yapabilirsiniz? İhtiyacınız olanlar neler?

Öncelikle ikramların dışında bir diş hediğine ihtiyaç var. Bunu doğum günü partisinin pastası gibi düşünebilirsiniz. İnternette tarifi bulmak mümkün. Diş hediğinin yanında tabii ki olmazsa olmaz tatlılar ve aperatifler de hazırlanmalı. Bazı Anadolu yakası otelinde ikramlıklar otelin mutfağında hazırlanır. Bunun için sizin özel olarak hazırlanmanıza gerek kalmaz. Bazılarında da seçim size bırakılır.

Geleneğe biraz daha yakın olsun isteyenler için yöresel şerbetler de menüde yer alabilir. Aile büyükleri buna önem vereceğinden gözden kaçırmamak gerekir.

Pasta olmazsa olmazımız. Pastayı konsepte uygun olarak diş şeklinde yaptırabilirsiniz.

Diş buğdayı partisini ölümsüzleştirmek için Anadolu yakası otelinin fotoğrafçısı bütün gün hizmetinizde! Diş buğdayından size kalacak harika fotoğraflarla bu günü sonsuza kadar hatırlayabilirsiniz.

İkramlıkların ve pastanın konulduğu masayı konsepte uygun süsleyebilirsiniz. Çocuğunuzun ismi ya da “diş buğdayı partisi” yazan harfli süslemeleri masaya asabilirsiniz. Dilerseniz masanın arkasını da fotoğraf çekimine uygun hale getirebilirsiniz. Cinsiyete göre renklere bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bebek partisi olduğu için salonu renkli renkli donatmanız mümkün.

Anadolu yakası otelinde davetli sayısına göre hazırlanan salonda fotoğraf çekimi için ayrı bir yer de hazırlanabilir. Davetliler arasında çocuklu aileler de varsa, çocukların sıkılmayacağı etkinlikler de yapılabilir. Ya da organizasyon ekibinden palyaço desteği talebinde bulunabilirsiniz.

Doğum günü partisinde olduğu gibi Anadolu yakası oteli diş buğdayı partisinde de misafirlere hediye dağıtmak durumundasınız. Mutluluğunuzu ve bereketinizi çevrenizle paylaşmak onu çoğaltacaktır. Peki misafirlerinize ne gibi hediyeler verebilirsiniz? Geleneklere göre bebeğin dişini gören ilk akraba, bebeğe kıyafet alır. Lakin günümüzde bu anlayış değişti. Siz buzdolabı magneti, lavanta kesesi, kurabiyeler, çikolatalar veya mumlar dağıtabilirsiniz. Ama isterseniz bunların dışında vakıflara davetliler adına bağış da yapabilirsiniz. Böylece çocuğun sağlıklı ömrü; ailenin de hane içi bereketi için yapılan diş buğdayının asıl amacına hizmet etmiş olursunuz.