Crowne Plaza Oryapark’ta 30 Dakikada Yapabileceğiniz Spor Egzersizleri

Sağlıklı bir vücut, zihnin ihtiyaç duyduğu dinginliğin anahtarıdır. Üstelik, spor yaparken sadece fiziksel gelişim göstermekle kalmaz, hayatınızın tamamını sağlıklı yaşam ilkelerine göre düzenlersiniz. Artık şehir yaşamında oldukça yok saydığımız spora geri dönmek için geç kalmadınız. Crowne Plaza Oryapark’ın Fitness salonu ile sporu tekrar hayatınıza alabilir, sağlıklı bir yaşamı benimseyebilirsiniz.

Uzmanlara Göre 30 Dakika Yeterli

Haftada 5 gün boyunca yapılacak 30 dakikalık spor, zayıflamak ve göbek eritmek isteyenler için yeterli. İyi bir diyet programı eşliğinde düzenli yapılan egzersiz ve fitness 6 ay içinde kolayca zayıflamaya zemin hazırlıyor.

Yararları

Günde yapacağınız 30 dakikalık egzersiz; kalp krizi, kanser ve diyabet oluşma riskini belirli oranlarda düşürüyor. Bu oranlar çalışma düzeninize ve yeme içme alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişiyor. Günlük zayıflama hareketleriyle daha uzun ve sağlıklı bir ömür sizi bekliyor.

Crowne Plaza Oryapark’ın Fitness Salonunda Yapabileceğiniz 30 Dakikalık Spor Aktiviteleri

Yürüyüş

30 dakikalık tempolu bir yürüyüşü Fitness salonumuzda kolayca uygulayabilirsiniz. Koşu bandı bu egzersizde çok işinize yarayacak. Sadece 30 dakikanızı yüeüyüşe ayırarak hem sağlıklı bir yaşama adım atabilir hem de zayıflayabilirsiniz. Yürüyüş temposunu ara ara değiştirerek daha efektif sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Squat

Squat her ne kadar zor bir hareket olsa da bacak ve kalça kaslarını çalıştırıp sıkılaştıran en etkili egzersizlerden biri. Gün boyu tüm ağırlığınızı taşıyan bacaklarınızı biraz daha güçlendirmek için günde 12 tekrarlı 3 setlerle başladığınız squatta her geçen gün tekrar sayısını bir iki basamak arttırabilirsiniz.

Mekik – Şınav

Muhteşem karın kaslarına sahip olmak için başlangıç adımı her zaman mekik olarak bilinir. Hazırlayacağınız setlerle günün sadece 30 dakikasını karın kaslarınıza ayırarak sağlılı bir hayata adım atabilirsiniz. Mekik ise kollarınızın güçlenmesine, dengeli bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Yüzme

Gün içinde rutin olarak gerçekleştirdiğinizde büyük ölçüde fayda sağlayacak bir spor olan yüzme, kemiklerin gelişmesine, kasların genişlemesine ve kordinasyonun sağlanmasına katkıda bulunur. Her gün 30 dakika yüzerek uzun vadede büyük oranda gelişme gerçekleşir.

İhtiyaç duyduğunuz temel fitness ekipmanlarının yer aldığı fitness alanında, lisanslı spor eğitmenleri eşliğinde, sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşmak için geç değil. Haydi siz de sağlıklı bir hayat için ilk adımı atın!

Yorum yap