Crowne Plaza Oryapark’ta Sağlıklı Beslenmek Çok Kolay!

Sağlıklı beslenmek, sağlıklı bir hayata giriş yapabilmenin ilk adımı olarak sayılabilir. Her gün süpermarketlerden aldığımız onca ürünün içindeki kimyasal maddelere maruz kalarak, günlük hayatın yoğunluğundan sağlıksız besinler atıştırarak ve daha bunun gibi bir çok yolla sağlıklı beslenmek pek de mümkün olmuyor. En azından sipariş ettiğimiz ürünlerde dikkatli olursak sağlıklı beslenmeye başlamış oluruz.

Sağlıklı beslenmek için bir sürü yol bulunmaktadır. Bu yollardan en temel olanlarını açıkladık, Crowne Plaza Oryapark’ta bulunan dünya mutfağına münhasır bir çok yemeği servis eden Oval Restaurant’ın zengin menüsüyle birleştirdik.

Sağlıklı Beslenmeye Adım Atmanın 5 Yolu

1) Organik tarımı tercih edin, endüstrinin tarım ilacı yoğunluğu yaratması riskini azaltın.

Organik tarım, içinde kimyasal madde barındırmayan süreçlerle ürünleri yetiştirmek olarak tanımlanabilir. Hiçbir fabrika unsurunu bu sürece dahil etmeden, doğal sürelerde doğal yollarla ürünler yetişir. Bir bakıma dalından kopmuş gibi sofranıza taşınır. Böylelikle kimyasallara maruz kalmadan beslenmenizi gerçekleştirirsiniz.

Oval Restaurant – Mozarella Caprice: Bahçe domatesi, avokado, mozarella peyniri dilimleri ve organik zeytinyağından oluşan bu yemek organik beslenmek için birebir. Lezzeti bir yana, hafifliği bir yana organik beslenmek isteyen müşteriler için sağlıklı bir atıştırmalık olmaya aday.

2) Daha çok protein tüketerek metabolizmanızı hızlandırın.

Protein, iştahı kapatmasıyla ve metabolizmayı önemli ölçüde hızlandırmasıyla bilinir. Protein yemeye başlayarak iştahınızı kontrol altına alabilir, sağlıklı beslenmek için büyük bir adım atabilirsiniz. Protein aynı zamanda sizi tok tutarak öğünler arası atıştırmalıklarınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Protein genellikle ette, yumurtada ve süt ürünlerinde bulunur.

Oval Restaurant – Taze Baharatlar İle Dinlendirilmiş Izgara Dana Madalyonları: Kremalı patates, bebek sebzeler ve mantar ile servis edilen dana madalyonları, yüksek protein içermesiyle Oval Restaurant’ta ünlü. Yanında bulunan sebzeler etin ağırlığını dengeliyor ve böylelikle şişkinlik hissi oluşmuyor.

3) Güne yumurtalı bir kahvaltı ile başlayın.

Güne yumurta ile başlamak zinee hissetmenizi sağlamasının yanısıra protein almanızı sağlayarak sizi tok tutacak.

Oval Restaurant’ta kahvaltı seçeneklerimizden faydalanabilir, lezzetli kahvaltı menümüze göz atabilirsiniz.

4) Akşam yemeklerinde et, balık gibi protein ağırlıklı besinler tüketin, yanında  bolca sebze yiyin.

Eğer akşam yemeklerinde protein tüketirseniz, metabolizmanızı hızlandırma şansınız daha da artacaktır çünkü vücut uykuda gelişir. O yüzden protein ağırlıklı besinler akşam yemeğinde büyük önem taşır.

Oval Restaurant – Susamlı Somon Teriyaki: Wok tavasında sotelenmiş Asya sebzeleri ile servis edilen somonumuzu denemediniz mi? Protein açısından zengin olmasının yanısıra Asya sebzelerinin lezzetiyle somonun lezzeti birleşiyor ve ortaya mükemmel bir yemek çıkıyor.

5)Yeşili hayatınıza dahil edin.

Daha çok sebze tüketerek karbonhidrat tüketiminizi azaltabilir, daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

Oval Restaurant’ın zengin salata menüsü ile yeşili hayatınıza kolaylıkla entegre edebilir ve bir daha da hiç çıkarmak istemeyebilirsiniz. Lezzetiyle özlenen salatalarımız bir çok çeşidiyle Crowne Plaza Oryapark’ta!

Yorum yap