Crowne Plaza Oryapark’ta Bulunan Refleksoloji Masajının 5 Faydası

Stresli bir yaşam tarzı, şehir hayatının ayrılmaz bir parçasıdır ve bu koşuşturma içinde vücudunuz kadar ruhunuz da dinlenmeye ve arınmaya ihtiyaç duyar. Crowne Plaza Oryapark, bünyesinde bulundurduğu Uzak Doğulu masaj terapistleri sayesinde bir çok masaj olanağı sağlıyor.

Bildiğimiz gibi masaj, en efektif rahatlama yöntemlerinden biri olarak bilinir. Bir çok masaj türü ve şekli vardır. Bunlardan biri de refleksolojidir. Refleksoloji, vücudun diğer kısımlarında tedavi edici etkileri olan, eller, ayaklar veya kulaklar gibi belirli alanlara baskı yapılarak uygulanan alternatif bir tıp yöntemidir. Vücudunuzun içindeki farklı sistemlere ve organlara karşılık gelen, ayak, el ve kulaklar boyunca uzanan ve çalışan, refleks denilen birçok sinir ucu vardır.

Refleksoloji masajının ana yararlarından ilk olanlar vücudun doğal iyileşme dengesini geri kazanmasına yardımcı olması, ağrı, sıkıntı ve psikolojik belirtileri azaltması olarak belirtilebilir. Bunların dışında daha bir çok faydası bulunmaktadır.

1) Depresyonu Yok Eder

Beyin reflekslerinin bulunduğu organ olan ayağın üzerine yapılan masaj ile, refleksoloji masajı sayesinde seratonin seviyeniz artabilir. Ayrıca; hipotalamus, hipofiz, epifiz ve adrenal bezler de depresyonda etkili bir rol oynamaktadır. Ayakların üzerindeki bu refleks noktalarını uyarmak durumu hafifletmeye yardımcı olabilir.

2) Mide Bulantılarını Yok Eder

Refleksoloji masajı mide bulantısının belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Yapılan araştırmalar sonucu meme kanseri olan 16 kişi üzerinde 24 gün boyunca ayak refleksolojisi uygulanmış ve sonuçta bulantı, kusma ve yorgunluk belirtilerinin azaldığı gözlemlenmiştir.

3) Yüksek Tansiyonu Önler

Oldukça sık rastlanır bir hastalık olarak bilinen Hipertansiyon (yüksek tansiyon), refleksoloji masajı ile azaltılabilir. Refleksoloji masajı ile diyafram refleksleri rahatlatılarak daha iyi nefes alıp verilmesi sağlanır. Böylelikle kan akışı dengelenerek tansiyon bozuklukları engellenebilir.

4) Uyku Problemlerine Son

Uykusuzluk yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkileyen tıbbi bir durumdur. Uygun bir uyku, rutin vücut süreçlerinin normal işleyişi için gereklidir. Epifiz bezi melatonin hormonu salgılar ve bu da uykuyu teşvik eder. Refleksoloji masajı ile ayak ve ellerdeki epifiz bezi reflekslerini uyarıcı hareketler yapılarak bu bez aktive edilir ve melatonin üretimi teşvik edilir. Böylelikle düzenli masaj yapılırsa uyku bir düzene oturur.

5) Migren Ağrılarına Çözüm

Elimizde bulunan omurgaya, baş bölgesine ve beyne giden noktaların uyarılması ve masaj tekniklerinin uygulanmasıyla migren ağrıları geçirilebilir. Refleksoloji masajı sayesinde kimyasal ilaçlara maruz kalmadan migren ağrılarına çözüm getirilebilir.

Crowne Plaza Oryapark’ta bulunan Refleksoloji Masajı ayrıcalığıyla siz de üzerinizdeki stresi kolayca atabilir, vücut dengenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi veya rezarvasyon için bizi arayın!

+90 (216) 666 64 00

 

Yorum yap