Çekmeköy Seyir Tepesi Sağlığınıza İyi Gelecek

 

 

Çekmeköy Seyir Tepesi yalnızca manzarayı izlemek isteyenler için değil, sağlığına düşkün olanların da favori destinasyonu!

 

Çekmeköy Seyir Tepesi açık havada spor yapmak isteyenler için harika bir atmosfere ve pek çok imkana sahip bulunuyor. Crowne Plaza Oryapark’a çok yakın olan bu alanda yapabileceğiniz sporların da sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Siz de açık havada spor yapmayı seviyorsanız hiç merak etmeyin; Crowne Plaza Oryapark’a yakın olan Çekmeköy Seyir Tepesi sayesinde seyahatleriniz sırasında da sporunuzu aksatmayacaksınız.

 

Yürüyüş Yapmak Kolestrolü Düzenler

 

Çekmeköy Seyir Tepesi 7.500 metrelik bir yürüyüş parkuruna sahip bulunuyor. Eğer düzenli olarak yürüyüş yapıyorsanız kolestrole, yüksek tansiyona ilaç gibi gelen yürüyüşlerinizi burada yapabilirsiniz. Yeşil alanı sayesinde bol bol oksijen de depolayabileceğiniz bu alanda yürüyüş yaparken enerjiniz artar, iştahınızı kontrol altında olur, kilo vermenizi kolaylaşır.

 

Koşu Yapmak Kalp Sağlığının Yardımcısı

 

Kardiyo çalışmalarınıza ara vermenize gerek yok. Çekmeköy Seyir Tepesi’nde kilometrelerce koşabilirsiniz. Kalp sağlığınıza iyi gelen koşu aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olur. Kalori yakma potansiyeliniz genişler. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye de yardımcı olacak koşu sayesinde beyin işleyişi de düzenlenir ve nefes alma kapasiteniz artar.

 

Basketbol ile Daha Güçlü Dokular

 

Çekmeköy Seyir Tepesi basketbol sahası da bulunduruyor. İsterseniz kendi başınıza isterseniz arkadaşlarınızla birlikte basketbol oynayarak bağ dokularının güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra basketbol sayesinde bağırsak ve prostat kanseri riskini en aza indirebilir, kalp rezervlerinin artmasını sağlayabilir ve fiziksel görünümünüzü düzeltebilirsiniz.

 

Bisiklet Sayesinde Daha Rahat Uyku

 

Çekmeköy Seyir Tepesi’nde yemyeşil bir alan içinde, doğanın tadını çıkararak bisiklete binmeniz de mümkün. Akşamları çok daha rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacak olan bisiklet sayesinde özellikle bacak kaslarınız çok daha güçlü hale gelir. Birçok eklem ağrısı sorununun önüne geçer. Koşmaktan çok daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz ve kalp sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

 

Spor yapmaktan hiçbir koşulda vazgeçemiyorsanız ve açık havada olmak istiyorsanız Çekmeköy Seyir Tepesi tam olarak size göre! Crowne Plaza Oryapark’tan rezervasyon yaptırarak siz de hem manzaranın tadını çıkarabileceğiniz hem de yeşillikler içinde spor yapabileceğiniz bu güze mesire alanına yakın olabilirsiniz.

 

Yorum yap