Çamlıca Seyir Terası’nda Sona Gelindi

2015 yılında inşaatına başlanan Çamlıca Seyir Terası’nda sona gelindi. Yakın zamanda sosyal tesis olarak da hizmet verecek.

Tv antenlerinin çevreye verdiği zararı ve görüntü kirliliğini azaltmak için yapılan bir proje olan Çamlıca Seyir Terası, TV – Radyo kulesi olarak 360 derece seyir imkanı verecek. Tarihi yarımadanın bütün noktaları buradan izlenebilecek. Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olan kule İstanbul’un vazgeçilmez simgelerinden biri olabilecek. Asansör ile katlar arasında hızlı ulaşım sağlanacak. Restoranın kapasitesi 75; terasın 200 kişi olacak.

Yeni İstanbul Çamlıca’da Yükseliyor

İstanbul’un yeni simgelerinden bir diğeri de Büyük Çamlıca Camii. Geçtiğimiz aylarda hizmete açıldı. Büyüklüğü, görkemi ve mimarisiyle İstanbul’un yeni gözdelerinden biri oldu. Büyük Çamlıca Camii de aynı Çamlıca Seyir Terası gibi kütüphane ve sergi salonu bulunduruyor. Anadolu yakasına kayan İstanbul yerleşimiyle birlikte şehrin yeni yüzleri Çamlıca’da yükseliyor. Osmanlı Devleti zamanında da Çamlıca Tepesi önemli bir noktaydı; birçok şair şiirlerini burada yazdı.

Ulaşım Kolaylığı

İstanbul’a yapılan yeni metro hatları ile artık ulaşım daha kolay. Çamlıca Seyir Terası’na gelmek için otobüs, metrobüs, minibüs ve metro hatları kullanılabilir. Yakın zamanda açılan Üsküdar metrosu Çamlıca Seyir Terası’na yakın bir yere ulaşım sağlıyor.

Çamlıca Seyir Terası, İstanbul’u kuş bakışı izleyebileceğiniz yeni bir simge olacak. Bütün Tv- Radyo antenlerinin tek bir yerde toplanmasından dolayı bu kule ile radyasyon oranı azalacak. Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olan terasın turistlerin uğrak noktası olacak.

Anadolu Yakası Oteli Crowne Plaza Oryapark

Crowne Plaza Oryapark, İstanbul Ataşehir – Ümraniye lokasyonunda ekonominin ve iş dünyasının merkezinde bulunuyor. Bulunduğu merkezi konum sayesinde Avrasya Tüneli, havalimanları, AVM’lere ve ana hatlara ulaşım rahatlıkla sağlanıyor. Başta Anadolu yakası olmak üzere İstanbul’un bütün güzellikleri görülebiliyor. Kız Kulesi ve Çamlıca Seyir Tepesi de bunlardan biri. Yeni açılan Büyük Çamlıca Camii’ne de hem kişisel araç ile hem de toplu taşıma ile ulaşımı çok kolay. Crowne Plaza Oryapark, şehrin değişen dokusuna ayak uyduruyor ve misafirlerine eşsiz bir İstanbul oteli deneyimi vaat ediyor.

Yorum yap