Anadolu Yakasında Gezebileceğiniz Müzeler

Tatil için ilk tercih genelde İstanbul olmasa da, farklı medeniyetlerden izler taşıyan Türkiye’nin gözbebeği, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan önemli konumdaki İstanbul kültür turizmi yapabileceğiniz en iyi noktalardan. İstanbul’un her sokağı benzersiz bir keşif imkanı sunuyor. Aynı zamanda İstanbul’un her noktasında bulunan müzeler yepyeni deneyimler yaşatıyor. Anadolu yakası otellerinin sundukları eşsiz hizmet de kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.

İstanbul Anadolu Yakası otellerinde konaklarken kolayca ulaşabileceğiniz, artık sadece Türkiye değil, tüm Dünya’da namı duyulmuş yeni ve eski müzelerden ufak bir kısmını sizler için derledik.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Anadolu yakası otellerinden Crowne Plaza Oryapark’a çok yakın olan bu müze Göztepe’de. Gazeteci ve yazar olan Sunay Akın, bu müzeyi tüm birikimini harcayarak iki katlı bir yalıda açtı. 500 metrekare alana kurulmuş olan müzede 2 binden fazla oyuncak sergileniyor. Dünyanın bir çok yerinden çok eskisinden çok yenisine birçok çeşit parçaya sahip olan koleksiyonuyla herkese görsel bir ziyafet sunuyor. Özellikle çocuklar bu müzeye bayılıyor.

Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi

Ülkemizdeki otomobil kültürünü geliştirmek için 1998 yılında Ataşehir’de kurulan müzede, korunarak bugüne ulaşabilmiş tarihi otomobiller sergileniyor. Dünya’nın bir çok yerinden getirilmiş otomobil, tasarım, fotoğraf ve maketlerden oluşan müze aynı zamanda Uluslararası Tarihi Taşıtlar Federasyonu’nun Türkiye’de tanıdığı ilk resmi müze unvanını taşıyor. 5 kata yayılmış sergi alanıyla otomobil tutkunlarını baştan çıkaran müze ziyaretçileri otomobil dünyasında tarihi bir geziye çıkarıyor. Anadolu yakası otellerinden Crowne Plaza Oryapark avantajlı konumuyla, Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi’ne ulaşmak da çok kolay.

Beylerbeyi Sarayı

Üsküdar’ın kıyı kesiminde, önceden II. Mahmud’un ahşap sarayının olduğu yere Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı, inşa edildiği tarihten itibaren birçok diplomatik görüşmelere ev sahipliği yaptı. Şimdi sarayda, yabancı devletler tarafından Osmanlı hanedanlarına gönderilen hediyeler, tarihi halılar ve sanat eserleri sergileniyor. Sarayın bahçesindeki özel peyzaj görülmeye değer, saraydan görülen boğaz manzarası ise nefes kesici.

Anadolu yakası oteli denilince akla gelen Crowne Plaza Oryapark, size en iyi konaklama deneyimini sunmayı vaat ediyor. Şehrin simgelerine, müzelere ve toplu taşımalara yakın avantajlı konumuyla Crowne Plaza Oryapark ile İstanbul konaklamanız unutulmaz olacak. Otel hakkında daha detaylı bilgi almak için websitemizi ziyaret edebilir, otelin tüm imkanlarını keşfetmek için sosyal medya kanallarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yap