Toplantı Oteli Crown Plaza Oryapark’tan Toplantı Gardırobunuzu Geliştirecek Tavsiyeler

Konu toplantı olunca herkesin aklına aynı sorular gelir. Özellikle kadınların belki de en çok düşündüğü konulardan biri ‘’Toplantıda ne giyeceğim?’’ sorusudur. Düzgün bir görünüş ve özgüvenli kombinler toplantıların bel kemiğidir. Toplantı oteli Crowne Plaza Oryapark’ta verimli toplantılar geçirmek istiyorsanız, giyiminize de önem göstererek olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Her rengin kendine has bir enerjisi vardır. Karşımızdaki insanlarda oluşturmak istediğimiz etki için ilk başvurmamız gereken yer şüphesiz ki renklerdir. Günümüzde logolarda, dükkanlarda vb. yerlerde kullanılan renklerin hepsinin genellikle bir amacı vardır. Dolayısıyla siz de toplantılarınızda kombininizde ağırlık verdiğiniz renklere göre karşınızdakileri olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Sektörlere Göre Önerilen Renkler ve Tarzlar

Finansçılar – Hukukçular – Muhasebeciler

Bu sektörlerde çalışıyorsanız ve toplantıya girecekseniz kullanmanız gereken renkler ve tarzlar şu şekilde sıralanabilir: Kadınlar için takım etek, ceket veya pantolon, koyu renk ceket, klasik ayakkabılar, açık renk bluz veya gömlek, çok fazla olmayan mücevherat  kullanımı veya koyu renk takımın içinde açık renklerde bluz veya gömlek kullanımı, belirgin çizgilerin dahil olduğu takımlar ve geleneksel tarzda oluşturulmuş diğer kombinler önerilmektedir. Bu şekilde giyinildiği zaman karşınızdaki kişilerde güven duygusunu zedelemeyecek etkiler bırakırsınız. Bu sektörler geleneksel, yani köklü sektörler olduğu için kombinlerinizi sıradanın dışına çekmeden seçmeniz önemlidir.

Erkekler içinse önerilerimiz: Siyah ya da lacivert takım, beyaz, krem, açık mavi ya da düz çizgili pamuklu kumaştan manşetli gömlek, koyu renk ve desensiz çoraplar, siyah klasik ayakkabılar, düz desenli ipek kravat, saat ve kol düğmesi uygundur.

Pazarlamacılar

Pazarlama sektöründe çalışıyorsanız kombinlerinizi geleneksel sektöre benzer seçmelisiniz. Renk konusunda daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Çok renkli kıyafetlerden, fazla detaylı tasarımlardan kaçınmanızı öneririz. Karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtmayacak renkler seçmeniz önemlidir. Kadın olsun erkek olsun satış pazarlama personelinin güven duygusunu besleyecek biçimde saygıdeğer, muhafazakâr ve fazla dikkat çekmeyecek şekilde giyinmeleri beklenir.

Eğitim ve Sağlık Sektörleri

Eğer bu sektörlerde çalışıyorsanız geleneksel sektörlere nazaran daha rahat giyinebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Her zaman takım elbise giymenize gerek olmasa da kişisel bakımınızı yerine getirmeniz çok önemli.

Kadınlar için bu sektörde: Güçlü renkleri olan takımlar, muhafazakar tarzda bir elbise ve ceket, uyumlu, bağımsız etek- ceket veya koyu renk muhafazakar ama modaya uygun kesimi olan bir elbise olabilir.

Erkekler için ise:  Bağımsız ceket ve pantolonlar, spor ceket, tüvit, flanel veya kadife gibi kumaşlardan spor ceketler, pamuklu kalın ekose gömlekler, takım elbise veya ceketten daha koyu renkli kravatsız giyilen gömlekler, rahat bir takım elbise, gömlek, kravat anlayışı söz konusudur. Açık renk takımlar da kullanılabilir, gömlekler ekoseli, pastel veya biraz daha iddialı renklerde olabilir, kravatlar daha güçlü renklerde olabilir. Daha moda çizgiler takip edilebilir.

Toplantı oteli Crowne Plaza Oryapark’ta verimli toplantılar geçirmek için kombinlerinizi gözden geçirmeyi unutmayın.

Yorum yap