Spa Goa Fitness’ta Vücudunuza Faydalı Olacak 4 Temel Egzersiz

Teknoloji çağının avantajlarını yaşarken, dezavantajlarını tümüyle bertaraf edebiliyor musunuz? Tüm gün bilgisayar başında, sabit konumda, hareketsiz kalışınızın bedeninizde yarattığı ağrılarla nasıl başa çıkıyorsunuz? Peki düzenli spor için vakit bulabiliyor musunuz? Hızlı bilgi alışverişini sağlarken zihniniz çalışsa da vücutlarınız olduğu yerde kalıyor. Sonuç olarak bu durum duruş bozuklukları, aşırı yağlanma ve hareketsizlikten kaynaklı damar tıkanıklıklarına davetiye çıkarıyor.

Ne Yapabiliriz?

Hareketsizliğin tek çözümü hareket olsa gerek. Bu durumda sağlığınızı tehdit eden unsurlara karşı Spa Goa Fitness sizleri bekliyor. Saatlerinizi yoğun toplantılarda geçiriyor sonrasında ise dinlenmek için eve gidiyorsunuz. Peki, yorgunluğunuz sebebi zihinsel mi yoksa bedensel mi?

Kilo vermek için değil sağlıklı olmak için spor yapın.

Zihninizi rahatlatabileceğiniz ve sürekli tekrarlayabileceğiniz egzersizler ile sağlıklı bir yaşam hedefleyin. Başlarda biraz zorlanabilir ve minik kas ağrılar yaşayabilirsiniz. Olsun, siz iş hayatında ne zorluklar atlattınız iki spor hareketi mi sizi zorlayacak? Ayrıca Spa Goa Fitness’tan çıktıktan sonra kişiye özel Spa masajları ile ağrılarınızı da geride bırakabilirsiniz.

Egzersizlere Başlıyoruz

SPA Goa Fitness’ın özel eğitmenleri eşliğinde hayatınıza hareket katın! Zihinsel ve bedensel yorgunluğunuzu geride bırakın.

Kardio
Tüm gün yaşadığınız hareketsizliğin üzerine 15dk koşu bandında yürüyerek vücut ısımızı dengeleyebilir ve egzersizler için hazır hale gelmemizi sağlayabiliriz. Ayrıca egzersiz öncesi kardio yapmak yağ yakımını hızlandırır ve birçok kas grubunu aynı anda çalıştırır.

Push Up
Push Up, en temel egzersizlerden biri olarak, kas gruplarınızı güçlendirmenizi sağlar. Doğru yapıldığı takdirde etkileri gözle görülür sonuçlar sağlar. Düzenli uygulandığı takdirde, göğüs ve kol kısmınızdaki kaslarda toparlanma ve güçlenme rahatlıkla hissedilir.

Plank
Plank egzersizi bacak, mide ve sırt bölgeleri başta olmak üzere vücudunuzu sıkılaştırmaya ve duruş bozukluklarınızı önlemeye yarar. Özellikle ofis çalışanlarının uygulaması gereken temel egzersizlerden biridir.

Squat
Bel ve bacak bölgenizi sıkılaştırarak, formda bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Squat, karın, bacak ve kalça kasları üzerinde oldukça etkilidir. Günlük hayatta en çok kullandığımız kas grubu bacak kaslarıdır. Eğilip doğrulurken yaşadığınız ağrıları gidermek için bacak egzersizlerine önem vermelisiniz.

Spa Goa Fitness’ta düzenli egzersizlerle zinde bir yaşama adım atabilir ve SPA GOA’nın masaj uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için şuradan detayları inceleyebilirsiniz.

Yorum yap