Yaz Mevsimini Crowne Plaza Oryapark’ta Hamamın Yenileyici Etkisiyle Karşılayın

Gitgide ısınan havalar ve bahar aylarının bitmesiyle beraber yaz mevsimine geri sayım başladı. Kış mevsiminin griliğini baharla beraber azda olsa üzerimizden atmıştık. Ama şimdi daha sıcak ve samimi yaz mevsimini karşılamak için daha fazlasına ihtiyacımız var! Bütün sene çeşitli sebeplerle üzerimizde taşıdığımız yükleri Crowne Plaza Oryapark’ın hamam terapileriyle atmak mümkün.

Hamam, en eski geleneklerimizden biri olarak bilinmesiyle beraber, günümüze kadar şöhretini ve itibarını koruyor. Cildin ölü deriden tamamen arınmasına yönelik uygulamalarıyla hamamdan çıktıktan sonra adeta yeniden doğmuşluk hissini kucaklamak isteyenler için ideal bir etkinlik. Temizlik ve arınma deyince ilk tercih edilen etkinliklerden biri olan Hamam, aynı zamanda sosyalleşmeyi de sağlıyor. Osmanlı dönemlerinde sarayda sosyalleşmeyi sağlamak için düzenlenen hamam günleri, günümüzde hala aynı etkileri vermeye devam ediyor.

Hamamın Bilinmeyenlerine Doğru Yolculuk

Hamam, içeriye girdiğiniz zaman terlemenizle başlar. Ortamın sıcaklığı ile beraber terlemeye ve toksinlerinizi atmaya başlarsınız. Böylece hem toksinlerinizden arınır, hem de cildinizin yumuşamasına yardımcı olursunuz.

Daha sonra alanında uzman kişiler tarafından keseniz yapılır. Bu şekilde ölü derilerinizden tamamıyla kurtulmuş olursunuz. Arınmanızı ve yenilenmenizi sağlayacak olan en önemli etken kesedir. Evde ne kadar keselenirseniz keselenin, hamamda keselendiğinizde aradaki farkı belirgin bir şekilde görebilirsiniz.

Keselenmeniz bittikten sonra yıkanmanız gerekir, üzerinizdeki ölü derileri iyice temizledikten sonra isterseniz içeride kalıp toksinlerinizi atmaya devam edebilirsiniz, masaj yaptırabilirsiniz veya hamamınızı sonlandırabilirsiniz.

Hamamın Önemi

Hamamın en bilinen özellikleri arasında seratonin hormonunun salgılanması bulunuyor. Yani hamam mutlu olmamızı sağlıyor. Serotonin ve erdorfin adı verilen mutluluk hormonları hamamdaki sıcaklığın etkisiyle bol miktarda salgılanıyor. böylece mutluluk hormonunun salgılanmasıyla birlikte beden dinleniyor ve algılarımız bütün gün açık kalıyor.

Ayrıca, hamamın en bilinen ikinci özelliği kaslara iyi gelmesi. Hamamın içerisindeki sıcak eklemleri açarak kaslarınızı rahatlatıyor. Bu şekilde kas ağrıları direkt olarak kesiliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde başlayan kas ağrılarının azalması için insanlar hamama başvuruyor.

Uzun lafın kısası, bir çok özelliği ve faydası bulunan hamam, özellikle mevsim geçişlerinde büyük yarar sağlıyor. Hem mental hem fiziksel olarak rahatlamak, arınmak için hamam tam size göre! Siz de yaz mevsimini CP Oryapark’ın hamamında karşılamak için acele edin!

Yorum yap