Hayallerinizin Kır Düğününe Uzanan Yolculuk

İlkbahar ve yaz mevsimlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kır düğünleri, evlilik planı yapan çiftlerin hayallerini süslemeye devam ediyor. Açık havada doğayla iç içe, çiçek kokularının burnunuza geldiği güzel bir kır düğünü kimin hayalini süslemez ki? Peki, hayallerinizin kır düğününü planlarken dikkat etmeniz gereken noktalar neler? Kimse en mutlu gününün ufak bir hatayla mahvolmasını istemez. O yüzden bu büyülü yolculuğa ilk adımı atıyoruz.

Davetiye seçiminden başlayalım. Kır düğünüyle ne alakası var diyebilirsiniz. Bizce de bir alakası yok. Çünkü önünüze konulmuş klasörün içinde ki yığınla davetiye arasından bir tanesini seçiyorsunuz. Kır düğünü yapmayı planlıyorsanız size özel bir davetiye tasarımı yaptırmaya başlayabilirsiniz. Bu durum en az sizin kadar düğününüze gelecek misafirleri de heyecanlandırabilir.

Kır düğününden bahsetmişken rengarenk çiçeklerin olduğu masalar ve zevkle dekore edilmiş mumluklar, peçetelikler ve masa örtünüzle birlikte güzel bir ahenk yakalayarak sizin ve misafirleriniz için unutulmaz bir görsel şölen yaratabilirsiniz.

Ayrıca kır düğünü yapacağınız alana hakim olmanız gerekmektedir. O günkü hava durumu düğününüzün kaderini belirleyecek en temel konulardan birisidir. İlkbahar ve yaz ayları güneşli geçer diye düşünsek de hava durumunun küçük bir sürpriz yaparak tüm hazırlıklarınızı mahvetmesini istemezsiniz.

Kır düğünü yaparken göz önüne almanız gerek bir diğer husus ise ayakkabı seçimi. Kapalı salonlarda yürümeye veya dans etmeye benzemez toprağın üzerinde olmak. Engebeli alanlarda giyeceğiniz topuklu ayakkabılar yürümenizi bir hayli güçleştirecek hatta gününüzün bile mahvolmasına sebep olacaktır. Dans ederken veya yürürken rahat edebileceğiniz şık ve zarif bir gelin ayakkabısı tercihinde bulunabilirsiniz. Bu durum sizi yüksek topuklarla toprağa batmaktan kurtaracaktır.

Sonuç olarak kır düğünü yapmak kapalı düğün salonlarına göre daha zor ve meşakkatli bir organizasyon olsa bile her yanınızın ağaç ve çiçeklerle kaplı, doğal bir ortamda daha samimi ve neşeli bir hava içerisinde eğlenerek geçireceğiniz ve kendiniz ve sevdikleriniz için güzel bir anı bırakabileceğiniz bir kır düğünü hayali kurmak rüya gibi geliyor. Doğallığı seven gelin ve damatların mutlaka tercih etmesi gereken bir konsept olan kır düğünü hem sizin hem de misafirleriniz için daha rahat davranabileceğiniz bir alan yaratacaktır.

Yorum yap