Diş Buğdayı Partisi ile Bereketi Çağırın!

Buğday ve nohutun yıllar önce bir araya gelip yenecek kıvama gelmesi ile olan ve şimdiki hali ile dişi çıkan bebeklerin diş buğdayı partisinin ana yemeği olan diş buğdayı…

Diş buğdayı partisi çocuk sahibi olduktan sonra yapılacaklar listenizde yavaş yavaş yerini almaya başlayan güzel bir gelenek. Zaten bebeğin ilk dişinin çıkması ile birlikte etraftaki sesleri duymaya başlarsınız. Diş buğdayı partisi ne zaman J Madem bereketin simgesi ben de diş buğdayı partisi yapmak istiyorum diyorsanız sizi böyle alalım. Geleneksel ile moderni birlikte harmanlayalım.

Diş Buğdayı Nedir?

Bebeğin ilk dişinin görünmesiyle birlikte başlayan bu gelenek; yörelere göre farklılıklar göstermektedir. Buğdayın bereket simgesi olması, bebeğin yaşamı boyunca sağlıklı olabilmesi, hızlı ve sağlıklı büyümesi, eş, dost, aile bağlarının kuvvetlenmesi, misafirlerin kaynaşması, alınan hediyelerle aileye destek verilmesi, diş buğdayının ne olduğunun ve neden yapıldığının ana sebepleri arasında. Bu sayede hem ailenizle keyifli zaman geçirebilir hem de çocuğunuza güzel dileklerle dolu bir hoş geldin buluşması organize edebilirsiniz.

Diş Buğdayı Nasıl Yapılır?

Diş buğdayı hazırlama işlemi sanıldığı kadar zahmetli bir iş değildir. Buğdaylar yıkandıktan sonra, bir kaba konur. Bir gece önceden sabaha kadar suda bekletilir. Buğdaylar yumuşayıncaya kadar haşlamaya bırakılır. Tenceredeki malzeme ılıklaşmaya başlayınca üzerine kişinin tercihine uygun miktarda toz şeker eklenir. Ayrıca damak zevkinize göre kuru fasulye, mısır, nohut da haşlayarak buğday tenceresine ilave edebilirsiniz.

Diş Buğdayı Partisi Atıştırmalıkları

Hem görünüş hem de lezzet açısından sizin zevkinize hitap edecek misafirlerinizi ise fazlasıyla memnun edecek olan minik atıştırmalıkları mutlaka menünüze eklemelisiniz. Bugün başrolde minik bebeğiniz var. Yemeklerin hafif ve eğlenceli olmasına özen göstermelisiniz. Sunumda tatlılıkla yemeklerdeki sağlık birleşince harika bir organizasyona hazırsınız demektir. Özellikle diş şeklinde kurabiyelerle hoş bir sunum yakalayabilirsiniz. Diş buğdayı partisi pastası ile birlikte hazırlattığınız eğlenceli afişler günün anısına çekilen fotoğraflara renk katacaktır.

Diş Buğdayı Partisinin Özel Anları

Hoş ve eğlenceli müzikler, bu keyifli anların bir profesyonel tarafından fotoğraflanması ve profesyonel servis hizmeti sayesinde hayli güzel bir diş buğdayı partisi sizleri bekliyor. Üstelik bu hayattaki en değerli varlığınız olan bebeğinizin ilk diş deneyimini bu şekilde Crowne Plaza Oryapark’da ölümsüzleştirmek siz ve misafirlerinizi için unutulmaz bir anı olacak.

Crowne Plaza Oryapark ayrıcalığı ile sizleri bu özel günde sevdiklerinizle birlikte ağırlamak için biz hazırız. Şehrin merkezindeki gizli bahçemizde yapabileceğiniz harika organizasyonlara bir göz atın.

 

Yorum yap