Gelenekleri Yansıtan Diş Buğdayı Organizasyonu

Anadolu’da başlayan ve bugün herkes tarafından kutlanan Diş Buğdayı, bebeğinizin dünyaya ilk dişiyle gülümseyişidir. Sıcacık bir gülüşün içerisinde göze çarpan tek bir diş, tüm aileyi bir araya getirir. Anadolu halkının tarafından verilen Diş Buğdayı ismi, bebeğinizin dişlerinin buğday gibi sağlıklı olması anlamını taşır. Fakat geçmişte de günümüzde de bunun altında farklı bir anlam yatar.

Neden Diş Buğdayı Kutlanır?

Bilirsiniz yeni doğmuş bir bebeğin sürekli ilgiye ihtiyacı vardır. Yeni doğum yapmış bir annenin ise bir o kadar desteğe. Gece yaşanan uykusuzluk, gaz çıkarması için beklenen onca saat ve yemek yesin diye gösterilen çaba. Üstüne birde diş çıkarırken yaşadığı huysuzluk eklenince vay annelerin haline. Anadolu’da başlayan bu gelenek, günümüzde biraz da modernize edilmiş haliyle önemini sürdürüyor. Bu keyifli etkinlikte anne mutluluğunu sevdikleriyle bir arada yaşıyor.

Diş buğdayı organizasyonlarında anneye ve bebeğe alınan sürpriz hediyeler, eğlence dolu saatler ve annenin tüm sevdiklerini etrafında görmesiyle güzelleşen atmosfer, her şeye değer. Bu çok özel günde bebeğin hayat yolunda attığı ilk sağlıklı adım kutlanırken, anne sevdikleriyle birlikte olmanın mutluluğunu doyasıya yaşar.

Diş Buğdayı Hediyelikleri

 Bu çok özel gününüzü sizinle paylaşan sevdiklerinize minik hediyeler vererek güne keyifli bir başlangıç yapmak ister misiniz? Hazırlayabileceğiniz küçük hediyeler ile misafirlerinize özel gününüzden bir parça hatıra bırakabilirsiniz.

  • Diş Buğdayı Fotoğraf Çerçevesi

Diş Buğdayı görünümlü bir fotoğraf çerçevesi hayal edin. İçerisinde bebeğiniz ve sizin fotoğraflarınız var. Masanın üzerine özenle yerleştirdiğiniz fotoğraf çerçevelerini misafirlerinize hediye etmek istemez misiniz? Esprili bir hediye olarak görenlerin yüzlerinde tebessüm oluşturacağına şüpheniz olmasın.

  • Diş Buğdayı Yastığı

Özel olarak hazırlanmış ve diş şeklini almış tatlı yastıklar ile misafirlerinize güzel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Sevdikleriniz, çocuk odalarında dekorasyon olarak da kullanabilecekleri diş buğdayı yastıklarını çok beğeneceklerdir.

 

Ufak Bir Eğlence Molası

 Aileye yeni katılan bebeğinizin etkisiyle eski sosyal hayatınıza ara vermiş olabilirsiniz. Fakat böyle özel bir günde tüm sevdikleriniz yanınızdayken bebeğinizle ilgilenecek çok sayıda insan olacaktır. Oryapark ayrıcalığı ile bu özel günü sevdiklerinizle birlikte geçirmeye ne dersiniz? Detaylı bilgi için sizi şöyle alalım.

 

 

Yorum yap