Crowne Plaza Oryapark’ta Kostümlü Doğum Günü Partisi Düzenlemenin İpuçları

Doğum günleri, güzel anılmak istenen ve en iyi şekilde planlanmak istenen günlerden biridir. Bu özel günde sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmek, güzel anılar biriktirmek için ve farklı bir gün olmasını sağlamak için çeşitli yollar bulunuyor.

Doğum günlerinizi unutulmaz kılacak, farklılaştıracak çözüm önerileri arasında kostümlü partiler bulunuyor. Maskeli partilerin yanı sıra kostümlü partiler de oldukça rağbet görüyor. Peki nedir bu kostüm partisi?

Kostüm partisi, davetli olan herkesin kostümle katılım sağladığı, ana fikri eğlence ve yaratıcılık olan parti türüdür. Süper kahramanlardan, dizi / film karakterlerinden, ünlü kişilerden esinlenerek kostümler yaratılır veya hazır temin edilir.

Parti için bir tema seçmek önemlidir. Örneğin, süper kahramanlar temalı bir parti olursa davetliler bir süper kahraman olarak gelmelidir. 80’ler temalı bir partide davetliler tıpkı o zamanların modasına uyum sağlayarak giyinip gelmelidir. Tema, partinin olmazsa olmazıdır.

Partiniz İçin Kostüm Önerileri

Korku Konsepti: Bu tür partilerde korkunç karakterlerin kostümleri giyilir. Korku filmleri, zombiler, hayaletler ve daha birçok korkunç karakter kostüm partilerinde kendini gösterir. Bu tür kostümleri birçok kostüm kiralama dükkanlarında da bulabilirsiniz. Kostümün yanı sıra makyaj da korku konsepti yaratmak için kullanılabilir. İskelet ya da canavar görünümü yaratmak için makyajdan faydalanabilirsiniz.

Çift Konsepti: Bir kostüm partisine çift olarak katılacaksanız kesinlikle birbirinizi tamamlayan kostümler seçmelisiniz. Bu şekilde çok daha eğlenceli bir görüntü ortaya çıkmış olur. superman & supergirl gibi birbirini tamamlayan karakterlere bürünebilirsiniz. Bonnie & Clyde, Brad Pitt & Angelina Jolie ve bunun gibi örnekleri kostümlerinize yansıtarak uyumlu bir çift olabilirsiniz.

Kendin Yap Konsepti: Kostüm partisi için kendi kostümünüzü kendiniz de yapabilirsiniz. Bir figür belirleyerek elinizdeki kıyafetleri harika bir kostüme çevirebilirsiniz. Yeşil bir triko elbiseye çubuklar dikerek harika bir kaktüs kostümü elde edebilirsiniz. Bu şekilde kostüm partilerine katılırken fiyat konusunda da sıkıntı yaşamamış olursunuz. Bunun için kostüm fikirleri paylaşan sayısız platformlar mevcut. Bu platformlardan yararlanabilirsiniz.

Nesne Konsepti: Kostüm partisi dendiğinde akla hep film karakterleri gelse de çok farklı nesnelerin kılığına da girebilirsiniz. Popüler Eyfel Kulesi kostümü buna en iyi örneklerden biri. Yine kendiniz yapacağınız taçları Eyfel Kulesi’ne benzeterek kostümünüzü tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Yorum yap