Çamlıca Seyir Terası Turist Akınına Uğrayacak

İstanbul’u en yüksekten izlemeyi sağlayacak, Çamlıca Seyir Terası olarak görev görecek olan Çamlıca Kulesi neredeyse tamamlandı. Kule 400 metre yükseklikten 360 derecelik tam bir görüş açısıyla seyir keyfi sunacak.

Çamlıca tepesinin renevasyonundaki en önemli projelerinden biri olan Çamlıca Seyir Terası sadece göründüğü kadar değil, yerin altında da 4 kata sahip. Bu katlar kütüphane ve sergi alanları gibi sanat ve kültür özelinde sosyal bir merkeze dönüştürülecek. Aynı zamanda kulenin olacağı nokta da yenileniyor. Geniş çaplı başlatılan peyzaj çalışmasında 30 bin 150 metrekare alan ziyaretçilere iyi vakit geçirtebilmek ve şehrin simgesi olacak kuleyi olduğundan daha çekici hale getirmek adına iyileştirildi.

İstanbul’a Kuş Bakışı

Yıllık 4.5 minyon ziyaretçi alacağını düşünülen kuleden İstanbul’un silueti 360 derece izlenebilecek. 220 metre betonarme ve 145 metre anten uzunluğuyla 365 metre olacak kulenin bulunduğu Çamlıca Tepesi’nin denizden yüksekliğiyle hesaplandığında Çamlıca Seyir Terası denizden 400 metre yüksekte olacak. Çamlıca Seyir Terasından açık ve güneşli bir hava İstanbul Boğazı, Tarihi Yarımada ve Adalar izlenebilecek.

Çamlıca Seyir Terası, Eiffel Kulesi’nin 300 metrelik uzunluğunu 365 metreyle geçerek Avrupa’nın en yüksek kulesi olacak. İstanbul’un siluetini bozan televizyon ve radyo kulelerinin hepsini bir araya toplayacak olan Çamlıca Kulesi, şehrimize güzel bir görüntü katacak. Çamlıca Seyir Terası 4 kattan oluşacak olup, 2 katı seyir, 2 katı ise restoran olarak kullanılacak. Çamlıca Seyir Terasında aynı anda 200 kişi bulunabilecek. Restoranda ise aynı anda 75 kişi yemek yiyebilecek.

Anadolu Yakası Oteli Crowne Plaza Oryapark

Çamlıca seyir terası ve daha pek çok yere yakın olan Crowne Plaza Oryapark, eşsiz bir konaklama imkanı sunuyor. Konaklamanız sırasında şehrin simgelerine, büyük alışveriş merkezlerine yakınlığıyla sosyal imkanlara uzak kalmayacaksınız. Aynı zamanda seyahatlerinizde havalimanlarından kolayca ulaşım sağlayabileceğini otelimiz, eşsiz bir konaklama vaat ediyor.

Şehrin merkezinde huzurlu bir tatil için Crowne Plaza Oryapark’a hemen rezervasyonunuzu yaptırın. Otelin lokasyon avantajları ve kendi içerisindeki sosyal imkanları hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya sosyal medya kanallarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

Yorum yap