Crowne Plaza İstanbul Oryapark Başarılı ve Verimli Toplantılar

İş hayatı dediğimizde aklımıza gelen ilk sahne uzun toplantı masalarının etrafında toplanmış gergin insanlar oluyor. Aslında toplantı demek sadece fikirlerin tartışıldığı, projelerin üretildiği alanlar anlamına gelmemektedir. Toplantılar aynı zamanda takım çalışmasını oluşturabilmek, çalışanların birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri ve tanıyabilmeleri için muhteşem bir fırsattır. Eğer bu etkili toplantılar amacına ulaşıyorsa çalışanların arasındaki iletişimi güçlendirmiş olmak kaçınılmazdır. Bu noktada başarılı ve istenilen verimin alındığı toplantıların bir sırrı da toplantı salonu seçiminin doğru yapılmasıdır.

Katılımcılar kendilerini rahat hissettikleri toplantı salonlarında çok daha kolay konsantre olabiliyorlar. Uzun süreli toplantılarda yerin doğru seçilmiş olmasının önemi kendini gösteriyor. Katılımcıların sayısına göre toplantı yapılacak salonun belirlenmesi de oldukça önemlidir. Toplantı salonunun gereğinden büyük veya küçük olması toplantının verimli geçmesini engelleyebilir. Salon seçimi yapılırken gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır.

Toplantıların yapılacağı salonların içerisindeki ısıtma ve havalandırma sistemlerinin etkili bir şekilde çalışıyor olması da toplantı verimliliğinde büyük rol oynar. Aşırı soğuk veya sıcak bir salon katılımcıları konforlu hissettirmeyebilir ve toplantıya odaklanmalarını zorlaştırabilir. Aynı zamanda toplantı salonuna dışarıdan gelebilecek gürültüler de dikkat dağınıklığına neden olabilir; bu nedenle seçilen toplantı salonunun gürültüden uzak, ses izolasyonunun iyi olması gerekir.

Toplantı sırasında odağı yüksek tutmak, zaman kaybına neden olmamak için tüm ekipmanlarımızın elimizin altında olması da çok önemlidir. İhtiyacınız olacağını düşündüğünüz tüm ekipmanların toplanı salonunda bulunmasının size başka artıları da var. Fikirlerinizi paylaşırken teknolojiden olabildiğince faydalanmak, görseller kullanmak yapacağınız toplantıyı daha eğlenceli ve akılda kalıcı hale getirebilir. Seçeceğiniz salonda tüm ekipmanların bulunması işinizi her zaman daha çok kolaylaştıracaktır.

Toplantı salonunda perde kullanılacaksa oturma düzeni çok önemlidir. Salonun her yerinden ekran aynı şekilde görülmelidir. Ses ve ışık dengesi de salona aynı şekilde dağılmalıdır. Toplantı esnasında her çalışanın aynı oranda katılım sağlayabilmesi için ses, ışık ve görüntü ekipmanlarının salonda iyi konumlandırılmış olması önemlidir.

Crowne Plaza İstanbul Oryapark birbirinden ince düşünülerek tasarlanmış toplantı salonlarıyla çok daha verimli yaratıcı ve başarılı toplantılar gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Her ihtiyacınıza uygun en donanımlı toplantı salonları için Crowne Plaza Oryapark web sayfasını ziyaret edebilir, seçkin bir hizmetten yararlanıp verimli toplantılar gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yap