Verimli İş Toplantıları İçin İpuçları

Verimli İş Toplantıları İçin İpuçları

İş hayatının olmazsa olmazlarından toplantılar, iyi planlanmadığında ve hazırlıklı olunmadığında hem sıkıcı hem de verimsiz olabiliyor. Daha yaratıcı fikirlerin bir araya geldiği verimli iş toplantıları için bazı önemli faktörlerin olduğu unutulmamalıdır.

1) Çok Uzun Toplantılardan Kaçının

Ne kadar önemli bir iş olursa olsun; belli bir saatten sonra her toplantı, katılımcıları yormaya başlar. Katılımcılar bir süre sonra konsantre olmakta güçlük çekmeye başlayacağı için, çok arzu ettiğiniz verimi bulamayabilirsiniz. Bu yüzden, toplantılar çok uzun tutulmamalı ve önceden belirlenen bir saatte bitirilmelidir.

2) Gelecek Planları Üzerine Konuşun

Toplantılar, sadece geçmişteki deneyimlerin analiz edildiği ve tartışıldığı buluşmalar değildir; gelecekte yapılacakların da konuşulması ve planlanması gerekir. Bu hem toplantının muhtemel negatif havasını değiştirmeye yardımcı olur hem de çözüm ortaklığınızın devamına ilişkin karşı tarafa olumlu bir mesaj verilmiş olunur.

3) Elektronik Cihazların Sesini Kısın

Akıllı telefonlar ve tabletler hayatımızın önemli bir parçası olsa dahi, kimse iş toplantılarının elektronik cihazların bildirimleriyle bölünmesinden hoşnut olmayacaktır. Bu, toplantı yaptığınız kişiye karşı gösterdiğiniz saygıyla ilgili olduğu gibi, aynı zamanda toplantının havasının bozulmasını da önler. Önemli bir haber bekliyorsanız da telefonunuzu ekranı görebileceğiniz şekilde masaya koyabilirsiniz.

4) Toplantı Notlarını Paylaşın

Toplantıda konuşulan yeniliklerin ve diğer bilgilerin not alınması önemlidir. Bundan daha önemlisi ise, toplantıdan sonra bu notların katılım göstermiş kişilere özet halinde mail yoluyla bildirilmesidir. Böylece konuşulanlar üzerinde tarafların mutabık kaldığından veya şirket içi bir toplantı ise iş bölümünün herkese yeniden aktarıldığından emin olursunuz.

5) Toplantı Yaptığınız Yeri İyi Seçin

Bir toplantının belki de en kritik kısmı, toplantının düzenleneceği yerin seçimidir. Havadar olmayan, yeterince gün ışığı almayan, gürültülü, konsantrasyonu bozabilecek etkenlerin olduğu bir toplantı odası, toplantının verimini önemli ölçüde düşürür.

İstanbul Anadolu Yakası’nın prestijli oteli Crowne Plaza Oryapark’ta, birbirinden farklı şekillerde dizayn edilmiş konforlu toplantı odalarında, iş hayatındaki başarılı ortaklıklar için yeni adımlar atabilirsiniz. Son teknolojiyle donatılmış, aydınlık toplantı odalarımızı keşfetmek ve rezervasyon yaptırmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz:

http://www.cporyapark.com/kurumsal-kaliteli-toplanti-salonlari

Yorum yap