Oryapark ile Doğum Günü Partilerinizi Unutulmaz Kılın

1 YAŞ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ İÇİN ÖNERİLER

Her ebeveyn için çocuğunun özel günleri önemlidir. Hele ilk yaşıysa kutlamaları için elinden gelen her şeyi yapar. Güzel bir hatıra kalması için çeşitli konseptlerle organizasyon yapılır. Bir yaş doğum günü için konsept otellerden faydalanabilirsiniz. Crowne Plaza Oryapark tecrübeli ekibi ile çocuğunuzun en mutlu gününde yanında. Birinci yaş doğum günü partisi hazırlığı için neler yapmalı? Nasıl hazırlanabilirsiniz?

Öncelikle, mekan olarak Konsept oteller organizasyon için iyi bir seçim. Çünkü tecrübeli ekibi sayesinde hem davetlileriniz hem de siz rahat edecek ve eğleneceksiniz.

Öyleyse hazırlıklar başlasın…

Doğum Günü Teması

Çocuğunuzun ilk doğum günü. Her ne kadar ilerleyen yaşlarda hatırlamayacak olsa da aile olarak en güzel anıların biriktiği zamanlar. Bugüne dair hatırlar sonsuza kadar kalacak. Doğum günü gibi özel günler için çoğu aile çocuğunun en sevdiği şeyler üzerinden bir tema belirliyor. Kimi en sevdiği çizgi film karakteri ya da çizgi film temasıyla yapıyor kimi de en sevdiği renk ile donatıyor. Konsept otellerde yapılan etkinliklerde organizasyonun yapılacağı salon temaya uygun süsleniyor.

Doğum Günü Pastası

Her doğum günü için pasta adettendir ama artık cupcake pasta geleneğinin yerini almaya başladı. Çeşitli şekillerde süslenmiş cupcakeler iyi bir fikir olabilir. Ünlü oyuncu Yasemin Özilhan ikiz kızlarının doğum günü partisini cupcake temalı yapmıştı. Konsept otellerde yapılacak bir organizasyonu doğum günü temasına uygun cupcakeler ile tamamlayabilirsiniz. Cupcake ya da pastanın üzerini renkli 1 yaş mumlarıyla süsleyebilirsiniz. Erkek çocuk için mavi kız çocuk için pembe renklerinin dışında artık yeni moda sarı ve gri renkler. Bunun sebebi de toplumsal cinsiyet anlayışı. Yeni nesil anne ve babalar bunlara önem veriyor.

Davetli Listesi Hazırlama

Davetli listesi hazırlama bu önemli günde mutluluğunuzu paylaşacak, ileriki günlerde bunu hatırlayacak insanları seçmek demek. Konsept otellerde organizasyon asistanı bu konuda yardımcı oluyor. Konsept oteller hazırlığı davetli listesine göre yapıyor.

1 Yaş Doğum Günü Masası

Doğum günü masası organizasyonun temel taşı. Pastanın ve ikramlıkların sergilendiği masadır. Doğum günü boyunca bütün fotoğraflar burada çekilir. Dolayısıyla buranın iyi hazırlanması gerekir. Konsept otellerde süsleme için de organizasyon ekininden yardım alabilirsiniz. Masanın arkasını konsepte uygun olarak süsleyebilirsiniz. Bir perde ya da balonlar yardımıyla konsept desteklenebilir. Balonlarla çocuğunuzun ismi yazılabilir veya sadece 1 yaş balonu olabilir.

Doğum Gününde Dağıtılacak Hediyeler

Malum, davetlilere o günü hatırlatacak bir hediye verilmesi yazısız kuraldır. Ne hediye vereceğinizi önceden belirleyip hazırlık yapmalısınız. Kurabiye, buzdolabı süsü, lavanta kesesi gibi alışılmış hediyelerin dışında sıra dışı bir şey yapabilirsiniz. Çeşitli vakıflara çocuğunuz adına bağış yapabilirsiniz. Ya da onlardan hediye yerine bağış yapmalarını isteyebilirsiniz. Sosyal medyanın eğlenceli annesi, AKA Dijital’in kurucusu Aslı Kızmaz, kızının ilk yaş doğum gününde davetlilerden hediye almak yerine LÖSEV’e bağış yapmalarını istemişti. Doğumunda da Darüşşafaka magnetleri dağıtmıştı. Sizler de bu tarz sıra dışı ve daha kalıcı şeyler yapabilirsiniz.