Özel Duygularla Dolu Kına Gecesi Organizasyonu

Geleneklerimizin vazgeçilmesi olan kına gecesi, düğün öncesi gelinlerin bekarlığa veda adı altında yaptıkları organizasyonlarda ilk sırada yer alıyor.
Şüphesiz ki her gelinin ailesinin evinde kaldığı son günler duygu dolu geçer. Düğünden birkaç gün önce gerçekleşen kına gecesinde söylenen şarkılar ise hissettirdiği özel duygular eşliğinde geceye anlam katar. Günümüzde artık gelin adaylarının bekarlığa veda partisi olarak da düzenlediği kına gecesi organizasyonları, eskilere göre daha eğlenceli ve zevkli bir şekilde geçiyor.
Hangi gelin adayı, düğününe günler kala unutulmayacak bir kına gecesi istemez ki?
Sizin Tercihiniz Hangisi?
Evlilik teklifiyle birlikte tektaşını parmağına takan tüm kadınların hazırlık telaşı başlıyor. Düşünülecek çok konu var. Ayakkabısından aksesuarına, saçından topuzuna derken hazırlık bitmiyor. Sıra ise kına gecesi elbisesine geliyor. Peki, kına gecesi elbiseniz için renk seçiminizi yaptınız mı?
Kırmızı Olsun Üç Kuruş Fazla Olsun
Söz konusu kına gecesi olunca üç kuruş fazla olsun ama kırmızı olsun diyenlerden misiniz? Doğru rengi seçtiğinize şüpheniz olmasın. Çünkü söz konusu kına gecesi ise günün rengi kırmızıdır. Geleneklerden şaşmadan aynı zamanda şıklığı elden bırakmadan kırmızı rengini seçebilirsiniz. Genellikle tek renk elbiseler tercih edilmekle birlikte kına elbisesi olarak kırmızı bindallı ya da kaftan gibi seçeneklere göz atabilirsiniz.
Kendi Tarzınızı Yansıtın
Gösteriş mi, sadelik mi; Bindallı mı, Kaftan mı; Pembe mi Kırmızı mı derken sorular git gide çoğalıyor. Gösterişli bir kına gecesi yapacaksınız kaftan doğru bir tercih olabilir. Osmanlı kültürünü yansıtan Kaftan, ipek kumaş üzerine işlenmiş bir kıyafettir. Saray kültürünü üzerinizde hissedeceğiniz kırmızı kaftanınız ile tüm dikkati üzerinizde toplayabilirsiniz.
Geleneksellikten yana zarif bir seçim yapmak isteyen gelin adaylarının ise Bindallı modelleri üzerinden seçim yapmasını öneririz. Kabarık ya da düz motiflerden oluşan desenlerden oluşan Bindallı modelleri kına gecesi organizasyonunuzda geleneklerinizi yansıtacağınız bir seçim olacaktır.

Yorum yap