Oval Restaurant | Dünya Mutfağından Lezzet Önerileri

Dünyanın dört bir köşesinde damağını lezzetlendirmek, tadım yelpazesini genişletip gurmelik mertebesine erişmek herkese kısmet olmuyor. Ülkesinin menüsüyle damak dünyasını sınırlamayı da herkes kabul etmiyor. Haliyle dünya lezzetlerini mutfağına taşıyan restoranların talibi de bir başka oluyor. Tıpkı Crowne Plaza Oryapark’ın seçkin şeflerinin elleriyle lezzet seyahatine çıkmaktan vazgeçemeyen Oval Restoran misafirleri gibi! Peki Oval Restoran’ın birbirinden meşhur lezzetlerle bezenmiş menüsüne bir göz atmaya ne dersiniz?

Meksika Mutfağı- Fajita

Meksika mutfağına ait lezzetler içerisinde öne çıkar favorimiz. Fajita… Dünya mutfağının acılı lezzetlerine ev sahipliği yapan Meksika, Türk insanın acı severliğini pekiştiriyor. Hal böyle olunca sotelenmiş et ve sebzelerin enfes karışımı acı soslar eşliğinde lezzetiyle göz yaşartıyor. Ortaya çıkan sunum iştah açarken, Oval Restoran şefleri, ipuçlarını paylaşmayı ihmal etmiyor. Fajitanın olmazsa olmazı ise karabiberin eşsiz katkısı ve Meksika biberlerinin acı dolu tatlandırması oluyor.

İtalyan Mutfağı- Lazanya

“İtalyan Mutfağı denilince aklınıza hangi lezzet geliyor?” desek ya makarna yanıtını alırız ya da pizza! Pastadan pay almaya meraklı bir lezzet daha var ki, onun adı Lazanya! Hamur konusunda usta olan İtalyanlar, arasına bolca peynir, üzerine de beşamel sos ekledikleri, bir de kıyma harcıyla fırına verdikleri bir lezzet yarattılar… Başlarda Lazanya; bu lezzetin piştiği kabın ismiyken, sonraları yemeğin ismi oluverdi. Ünü yaratıldığı ülke sınırlarını çoktan aşan Lazanya, Oval Restoran misafirleri için baş köşedeki yerini aldı.

İngiliz Mutfağı-Sunday Roast

Toprakları üzerindeki birçok medeniyete ev sahipliği yapan İngiltere, sahip olduğu çok çeşitli kültür dolayısıyla, mutfağında geniş bir lezzet yelpazesine sahiptir. Pazar günlerinin vazgeçilmezi olan Sunday Roast ise İngilizlerin en önemli lezzetlerinden biridir. Kızarmış dana eti, haşlanmış patates ve mevsim sebzeleri ile servis edilen Sunday Roast, özellikle et yemeklerinii seven gurmeler için Oval Restoran misafirlerine farklı bir deneyim sunuyor.

Türk Mutfağı

Doğusundan Batısına farklı kültürleri bir arada barından Türkiye, yöresel yemekleri ve tatları ile tüm damaklara hitap ediyor. 7 bölge, 7 lezzet, 7 sunum! Köklü bir kültürün dışavurumu olan lezzetlerle Oval Restoran menüsünde yeniden tanışın. Anadolu’nun mantısı, Karadeniz’in hamsi tavası, Edirne’nin ciğeri, Adana’nın kebabı… daha birçok yöresel lezzet, tadımlarınızı bekliyor. Oval Restoran gurme damakları enfes bir lezzet şölenine çağırıyor.

Yorum yap