Crowne Plaza Oryapark’ta İftardan Sonra Tadına Doyamayacağınız Tatlılar

11 ayın sultanı Ramazanın gelmesiyle iftar menüleri şimdiden planlanmaya başlandı. Dört gözle beklenen Ramazanın şüphesiz en keyifli anları iftarda yaşanır. Zengin menüler, farklı tatlar bir araya gelirse ve sevdikleriniz yanınızdaysa sofraların demeyin keyfine. İftarların vazgeçilmez adreslerinden biri olan Crowne Plaza Oryapark, bu keyfi sizinle paylaşmaya aday.

Dünya mutfağı ile Türk kültürünün leziz yemeklerini harmanlayan Oval Restaurant;  senelerdir yepyeni tatlarıyla, her damak zevkine hitap eden lezzetleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu iftarda da aynı özveriyle ve başarıyla menülerini zenginleştirmeye devam ediyor. Oval Restaurant’ta yapacağınız iftardan sonra lezzet şölenine devam etmek istediğinizde tatlı menümüzden yararlanmanızı öneririz.

Tadı damağınızda kalacak bir iftardan sonra Oval Restaurant’ın ‘’EN’’lerini içinde barındıran zengin tatlı menümüz emrinize amade! Sizin için aralarından seçtiğimiz tatlıları listeledik.

Mesir Macunlu Fırın Sütlaç

Enerji vermesiyle bilinen Mesir Macunu ile sütlacın kusursuz birleşimi, orucun verdiği yorgunluğu üzerinizden almak için birebir. Aşçılarımız tarafından sıradanlığın dışında bir tatlı olmak için yapılan bu sütlaç, yenilik severlerin gözdesi. Maraş dondurmasıyla sunulması da son noktayı koymakta.

Fındıklı Dut Pestiline Sarılı ‘’Ayva Tatlısı’’

Yine, yeniden sıradanlığın dışına taşmak isteyenlerin tercihleri arasında üst sırada bulunan tatlımızı denemelisiniz. Yedikten sonra, geleneksel ayva tatlısını modern dokunuşlarla daha da lezzetlendiren aşçılarımıza teşekkür edeceksiniz. Sağlıklı ve doğal olan bu tatlı, hazmetmesi en kolay tatlılardan. Yanında gelen maraş dondurması ve böğürtlen sosu ile ayva tatlınızın uyumunu daha sonra hep hatırlamak isteyeceksiniz.

Türk Kahveli Çikolatalı Mus

Çikolatadan vazgeçemeyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Mus, türk kahvesinin aromasıyla çikolatayı usta dokunuşlarla birleştiriyor ve ortaya adeta bir lezzet şöleni çıkıyor. İlk kaşığından sonra hiç bitmesini istemeyeceğiniz bu tatlıyı şiddetle öneriyoruz. Özellikle çikolatadan vaz geçememcilerdenseniz ilk tercihinizin Türk Kahveli Çikolatalı Mus olacağına neredeyse eminiz.

Fırın Cheesecake

Artık oldukça alışık olduğumuz bir tatlı olan Cheesecakelerin bir sürü çeşidi bulunmakta. Oval Restaurant’ta ise sunumuyla dikkat çekmekte. Çünkü fırın cheesecakeimizin yanında karamel ve gevrek çikolata veriyoruz! Yine biraz da olsa sıradanlıktan uzaklaşmayı seviyoruz. Karamelin ve gevrek çikolatanın cheesecakeinizi renklendirmesine izin verin!

Yorum yap