Crowne Plaza Oryapark’ta Verimli Toplantılar İçin 5 Tavsiye

Anadolu Yakası oteli tercihlerinizin başında gelen Crowne Plaza Oryapark’ta verimli toplantılar geçirmenizi sağlayacak 5 tavsiyemiz var.

Anadolu Yakası oteli için ihtiyaç duyduğunuzda tercih edebileceğiniz Crowne Plaza Oryapark’ta bütün toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapabileceğiniz bütün toplantılarda feraj bir ortamı size sağlamanın yanı sıra, toplantılarınızın daha verimli geçmesi için de bazı tavsiyelerimiz var.

1) Toplantı Gündemine Sadık Kalın

Çoğunlukla, gerçekleşen toplantılar uzun sürüyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de toplantı gündeminin dışına çıkılması oluyor. Toplantının gündem maddeleri belirleniyor olsa da bu planı takip edecek ve gündemin dışına çıkmayı önleyecek biri gerekiyor. Eğer bu disiplin sağlanırsa toplantılarınızın gereğinden uzun sürmesinin önüne geçebilirsiniz.

2) Toplantıya Vaktinde Katılın

Toplantıların verimli geçmesini sağlamanın vazgeçilmez unsurlarından biri de vaktinde başlamaktır. Gündemi takip etmek ve gerekli konuları tartışmak için geç kalındığı zaman yalnızca geç başlamış olmuyorsunuz; aynı zamanda herkesi beklettiğiniz için motivasyon kaybı yaşatıyor ya da başlamış olan toplantıyı böldüğünüz için konsantrasyonu bozuyorsunuz. Bunu önlemek için toplantının başlama vaktinden 15 dakika kadar önce toplantının yapılacağı yerde olabilirsiniz.

3) Görev Dağılımı Yapın

Bütün toplantı gündemini tek bir kişinin üstüne bırakmak hem sunum yapan kişi için yorucu olur hem de toplantının katılımcılar için monoton geçmesine sebep olur. Bunun yanı sıra gündem dahilinde konuşulan maddelerin havada kalmaması için de ayrı bir kişinin görevlendirilmesi gerekir. Bu sayede alınan kararlar icraate dökülmeye başlanır ve yapılan toplantının somut olarak faydası görülür.

4) Katılımcı Listesini Sınırlandırın

Kalabalık toplantıların da verimli geçmediği bir gerçek. Gündem maddeleriyle ilgisi olmayan ya da aynı gündemi tekrar edecek kişilerin katılması toplantıların verimini düşürüyor. Bu yüzden katılımcı listenizi toplantı gündeminize en efekif şekilde katkı sağlayacak kişilerle sınırlı tutun. Verimli bir toplantı için 4 ile 7 kişinin üzerinde katılımcı olmamasına özen gösterin.

5) Toplantı Mekanınızı Doğru Seçin

Verimli toplantılar için dikkat dağıtanlardan arındırılmış, ferah mekanları seçmeniz daha doğru olacaktır. Toplantı boyunca kullanacağınız projeksiyon, televizyon gibi ihtiyacınız olacak araçların teminine dikkat edin. Bu sayede gündeminizi hızlıca sunabilir ve motivasyon kaybının önüne geçebilirisniz.

Verimli toplantılar için ferah ve düzenli mekanları, farklı ihtiyaçlara uygun konseptlerde sunan Crowne Plaza Oryapark Toplantı Oteli‘nin, toplantı odalarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yorum yap