Crowne Plaza Oryapark’ta Her Gün Pilates Yapmak İçin 5 Neden

Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan Pilates, senelerdir ilk tercih edilen sportif aktivitelerden biri. Yerçekimine karşı yapıldığı için vücuttaki şekillenmeyi kısa sürede görebilmeye yardımcı olan Pilates, özellikle kısa sürede gelişmek isteyen kadınlar için mükemmel bir çözüm.

Bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıyla Pilates, Crowne Plaza Oryapark’ta uzman eğitmenlerle beraber gerçekleştirilmeye devam ediyor. SPA Goa merkezinde gerçekleştirilen Pilates eğitimlerine katılmanız için derlediğimiz bu yazımızda Pilates’in 5 faydasını listeledik.

İşte Pilatesin 5 Faydası:

1) Vücuttaki Asimetrik Yapıyı Düzeltir

Pilates; bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programı olduğu için vücudun her kasını aynı oranda çalıştırır. Böylelikle düzenli Pilates çalışmalarında vücuttaki dengesizliğin giderilmesine yardımcı olur.

2) Akciğerlerin İyileşmesine Yardımcı Olur

Eklem bölgelerini güçlendirip kasları sıkıştırarak kan dolaşımını hızlandıran Pilates sayesinde daha düzenli nefes alır, esneklik kazanır, hareketlerinizde daha çevik olursunuz. Hareketlerin ana amacı, doğru nefesler eşliğinde doğru kasları çalıştırmaktır. Dolayısıyla bir hareketi yapmadan önce düzgün nefes almayı öğrenmiş olursunuz.

3) Kan Dolaşımını Hızlandırır

Pilatesin nefes ve hareket egzersizleri sayesinde kan akışının hızllanması, damarlardaki kanın doğru bir şekilde kaslara, organlara, kemiklere ve dokulara gitmesi kolaylaşır. Ayrıca kalp, ciğerler ve dolaşım sisteminin gelişmesi için Pilates egzersizleri çok önemlidir. Vücudu düzene sokan ve rahatlatan bir spor olarak Pilates, kan dolaşımını hızlandırır.

4) Pilates, Stresten Kurtarır

Farkındalık ve konsantrasyon ile yaptığınız her pilates hareketi orada ve o anda bulunmanızı sağlar. Pilates yaparken meditasyon yapmış kadar rahat olursunuz. Sadece yaptığınız harekete odaklanarak stresten uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca Pilates, kişinin kendine olan güvenini arttırarak özgüven sahibi kişiler yaratır.

5) Pilates Hastalıklara Karşı Sizi Korur

Pilates sayesinde fıtık, disk kaymaları, siyatik, bel kemiği eğriliği, romatizma, spondiloliz ve spondiloz gibi birçok kemik hastalığı tedavi edilmektedir. Bunun dışında ileri zamanlarda oluşması öngörülen bunun gibi hastalıkların oluşmasını da engeller. Düzenli yapılan Pilates sayesinde hastalıklardan korunmak mümkündür.

Crowne Plaza Oryapark’ta Pilates deneyimini yaşamak ve faydalanmak istiyorsanız rezervasyon numaramız: +90(216)666 64 00  Siz de sağlıklı bir yaşama adım atın!

 

Yorum yap