Crowne Plaza Oryapark’ta Haftasonu Ada Sefası

Haftasonları herkes için önemlidir, özellikle İstanbul’a geldiyseniz, Anadolu Yakası Oteli Crowne Plaza Oryapark’ı ziyaret ettiyseniz… İstanbul’un ihtişamına kulak verip haftasonunu özgürce değerlendirmek herkesin hakkı olmalı.

Crowne Plaza Oryapark, İstanbul’daki eşsiz konumuyla gönüllere taht kuruyor. Şehirlerin en görkemlisi İstanbul, hayranlık uyandıran tarihi ve görmeye değer birçok farklı noktasıyla yüzyıllardır dünyanın dört bir yanındaki insana ilham oluyor.  İster iş gezisi için gelin, ister gezmek için, Oryapark’tan yola çıktığınızda kolayca bir sürü gezilecek tarihi – kültürel miraslara ulaşabilirsiniz. Otelin, üç havalimanı ve Boğaz köprülerinin kesiştiği noktadaki  eşsiz lokasyonu, istediğiniz her an şehrin dört bir yanına uzanmanızı kolaylaştırıyor.

Yaz mevsiminin verdiği rahatlık ve kolaylıkla haftasonunuzu efektif geçirebilmek istiyorsanız size önerimiz Adalar’a uğramanız. Adalar, İstanbul’da yaşayanlar için özellikle yaz aylarında kalabalıktan kaçıp rahat bir soluk alabilecekleri atmosferi ile onları dinlendirecek nadide yerlerdir. İster deniziyle, ister tarihiyle, ister bol oksijeniyle büyülenmek için kesinlikle gezileceklerler listenize eklemelisiniz.

İşte Gezebileceğiniz Adalar

İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

Büyükada

İstanbul Adaları içerisinde en büyüğüdür. İstanbul’dan hareket eden vapurların son iskelesidir.

Büyükada’da Dil Burnu ya da Yörükali plajında piknik yapabilirsiniz. Ada halkının en çok tercih ettiği mekân ise Taş Ocağı Piknik Alanıdır. Denize girmek için diğer adalara göre daha fazla plaj veya beach club seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Hatta bazı beach club firmaları ile iletişime geçerseniz  Büyükada İskelesinde motor ile servis seçenekleri mevcut. Akşam üzeri yapılası en olağan etkinlik: Büyükada ormanlarında trekking yapmaktır. Ormanın büyülü kokusunda kaybolmak için birebir.

Heybeliada

Büyükada’ya göre daha sakindir. Diğer Adalar’a göre piknik alanları daha fazla, özellikle Değirmenburnu Piknik Alanı çok geniş bir çam ormanı ile kaplı. Alan içerisinde plaj ve restoran da bulunuyor. Aynı zamanda piknik üniteleri ve kiralık mangal seçenekleri var. Denize girmek için halk plajları ve beach club’lar bulunmakta. Yine Büyükada’da olduğu gibi iskeleden beach club’lara ücretsiz motor servisleri bulunmakta.

Kınalıada

İstanbul’a en yakın adadır. Yüzölçümü bakımından en küçük olmasına rağmen nüfus yoğunluğu fazladır. En kalabalık ada özelliğini taşır. Denize girmek için Ayazma Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Kınalıada turu yürüyerek yaklaşık 1,5 – 2 saat sürüyor.

Burgazada

Burgazada’nın rengârenk çiçeklerle donatılmış sokakları kesinlikle görmeniz gerek. Burgazada sakinliğiyle rahat bir nefes aldırıyor. Kalpazankaya Koyu’na kesinlikle uğramalısınız. Sahilde bulunan restoranlarda da bir akşam yemeği yemeden dönmeyin deriz. Şayet, dalgaların sesiyle lezzetli yemeklerin harmanı, seneler sonra bile hatırlayacağınız bir şölene dönüşüyor.

Anadolu Yakası Oteli Oryapark’ta haftasonlarınız hiç boş geçmez. Ayrıcalıklı ulaşım olanaklarıyla İstanbul’un mirasını keşfetmek paha biçilemez.

 

 

 

Yorum yap