Crowne Plaza Oryapark’ta Diş Buğdayı Partisi

Diş buğdayı Anadolu’nun birçok yerinde uygulanan kökeni çok eskilere dayanan bir Türk geleneğidir. Diş buğdayının hazırlıkları ise bebeğin ilk dişinin çıkmasıyla birlikte başlar.

Diş Buğdayı, eski zamanlardan beri bebeğin sağlıklı büyümesi ve rızkının geniş olması amacıyla yapılır. Adından da anlaşılacağı üzere diş buğdayında çocukların çıkan ilk dişi için kutlama yapılır. Farklı yörelerde Diş Hediği, Diş Bulguru veya Diş Dirgiti gibi farklı isimler almış olsa da birlik ve beraberlik duygusunu her yörede aynı şekilde taşımıştır ve asıl amaç her zaman anneye yardımcı olmak ve maddi manevi destekle sosyal bağları kuvvetlendirmektir.

Son yıllarda yeniden hatırlanan bu gelenek şimdilerde biraz da parti havasında kutlanıyor. Bu yüzden akrabalar, komşular ve sevdiğiniz tüm insanları davet ettiğiniz bir organizasyon olarak planlayabilirsiniz.

Davetli Listenizi Oluşturun

Ortaya uzun ve karışık bir liste çıkabileceği için kimseyi unutmamak için yapabileceğiniz en iyi şey öncelikle bir liste çıkarmak olacaktır. Davetli sayısını belirlemek için de evinizin tanıdığı alanla kısıtlı kalmak zorunda değilsiniz. Oryapark ayrıcalığıyla bütün misafirlerinizi gönül rahatlığıyla davet edebilir, profesyonel ekibi sayesindekonuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Ayrıca miniklere özel rengârenk süslemelerle de ortamı hareketlendirebilirsiniz.

Ağızlara Layık Bir Menü Düşünün

Diş buğdayınız hazır ise sırada masaları süsleyecek bir ziyafet var demektir. Bu menü genel olarak diğer parti menüleri gibi fazla tatlı çeşidi içermiyor. Ama siz Crowne Plaza Oryapark’ın lezzetli mutfağıyla partinizi börekler, mezeler, yöresel yemekler ve salatalar ile zenginleştirebilirsiniz. Tabii diş buğdayı kurabiyesi olmayan bir masa düşünülemez. Bu kurabiyeleri partinize gelen misafirlerinize hediye vermek için de kullanabilirsiniz.

Diş Pastasını Unutmayın

Diş buğdayı partiniz için bir organizasyon firmasıyla çalışmayı düşünüyorsanız eğer, pasta seçimi konusunda onlar sizlere yardımcı olacaktır. Ama partinizi kendiniz düzenliyorsanız diş buğdayı pastası için butik pastacılarla çalışmanız gerekecek. Pastanız için kullanılacak malzemelere de isterseniz kendiniz karar verip çalışacağınız tedarikçi ile birlikte tasarlayabilirsiniz. Böylelikle içinize sinen ve konseptinize uygun bir pasta ortaya çıkmış olur.

Crowne Plaza Oryapark’ın kaliteli hizmet anlayışı ile de bu özel günü sevdiklerinizle birlikte geçirebilir, çocuğunuza ilerde hatırlayabileceği güzel bir anı bırakabilirsiniz.

Yorum yap