Hamam Keyfinin Faydalarından Haberdar Mısınız?

Hamam keyfi, yalnızca keyif için değil; aynı zamanda sağlık için de birçok faydasıyla birlikte hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmalı.

Hamam kültürünün ne kadar yaygın olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçmişten günümüze kadar hem hijyenin hem de çalgılı çengili buluşmaların simgesi halinde. Ancak hamam kültürünün sahip olduğu özellikler bu kadarla da kalmıyor. Sağlık için de birçok faydası bulunuyor. Yani, her ne kadar kişisel temizlik için duşlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası olsa da hala hamama gitmek için bazı sebepleriniz var.

1) Hamam Keyfi Mutluluk Verir

Hamama giren terler, demiş eskiler. Ancak attığınız terle birlikte vücudunuzdaki toksinlerden de kurtulacaksınız. O yüzden hamamın yanı sıra hiç aceleye getirmeyeceğiniz bir sauna keyfini de es geçmeyin. Böylece vücudunuzdaki toksinleri de atarak hem bedeninizi hem de zihninizi tazelersiniz.

2) Solunum Sisteminiz Rahatlar

Burun tıkanıklığı, sinüs dolması gibi rahatsızlıkların üstesinden hamam keyfi ile gelebilirsiniz. Hamamın ortam sıcaklığı, sıcak suyun da etkisiyle birlikte sinüslerinizi açar. Bu sayede tıkanma sorunu yaşamadan nefes alabilir ve solunum yollarınızı rahatlatabilirsiniz.

3) Eklem Ağrılarınıza İyi Gelir

Özellikle soğuk havalarla birlikte daha da artabilecek olan eklem ağrılarından şikayetçiyseniz, hamam, keyfi vereceği şifa ile size yardımcı olabilir. Sıcağın her zaman iyi geldiği eklemler hamamda rahatlayacağı için vücudunuzda duyduğunuz ağrı da azalacaktır.

4) Cildiniz Tazelenir

Her ne kadar duş alsanız da hamamda kese attırmanın etkisini yakalayamazsınız. Özellikle işi iyi bilen bir tellak yalnızca cildinizi tazelemekle kalmaz, ölü deriden de arınmanızı sağlar. Bunun yanı sıra kese attırmanın masaj etkisi de bedeninizin iyice gevşemesini sağlar.

5) Stres Atmanızı Sağlar

Hem sosyal bir ortam hem de hijyen sunması gün içinde biriktirdiğiniz stresi atmak için hamamı en ideal seçimlerden biri haline getiriyor. Dinlenmek, dinlenirken de tüm kaslarınızı gevşetmek istiyorsanız kendinizi günün sonunda hamama atabilirsiniz.

Crowne Plaza Oryapark’ın profesyonel hamam hizmeti ile kendinize eşsiz bir dinlence hediye edebilirsiniz. Dilerseniz hamam dışında sauna keyfinden de faydalanabileceğiniz Crowne Plaza Oryapark’ta soğuk havalarda hem bedeninizi hem de ruhunuzu ısıtmak için hamama gelin!

Yorum yap