2019 Gelinlik Trendlerini Yakalayın!

Düğün oteli seçmekten daha zor bir şey varsa o da gelinliğinize karar vermek olmalı. Bu konuda size fikir verecek olan 2019 trendlerini yazdık.

Devamlı değişen gündemi ile modayı takip etmek çok fazla vakit istiyor. Her mevsim bizleri yepyeni stillerle tanıştıran moda dünyasında gelinlikler için de trendler sürekli değişiyor. Her sene değişen ve kendini yenileyen gelinlik trendlerine hâkim olmak da kolay değil. Siz de eğer ne tarzda bir gelinlik alacağınıza henüz karar vermediyseniz gelinlik modeli seçerken size ilham vermesi adına 2019 gelinlik koleksiyonları arasında öne çıkanlara bir göz atın.

Geometrik Desenli Gelinlik

Geometrik desen denildiğinde aklınıza yalnızca saten gibi düz kumaşlarda kullanılan desenler gelmesin. Düğün oteli konsepti içinde çizgilerle belirginleşmiş olan dekorasyon ve süslemeleri düşünüyorsanız baklava desenlerle geometrik desenlerin birleştiği bir gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle keskin sırt ya da göğüs dekoltelerini seviyorsanız geometrik desenleri dekoltelerle de birleştirebilirsiniz.

Metalik Tonlarda Seçimler

Bildiğiniz gibi “Gelinlik beyaz olur.” algısı yıkılalı epey bir oluyor. En ünlü gelinlik markalarının vitrinlerinde bile beyaza eşlik eden gold, gümüş rengi, kırmızı ve hatta siyah gelinliklerin olduğunu görebilirsiniz. Tarızınızı klişelerle dışa vurmak size yetmeyecekse renkli bir gelinlik seçebilir ve hatta capcanlı renklerle en iddialı gelinlerden biri de olabilirsiniz.

Gelinlikte Kocaman Fiyonklar

Özellikle düğün oteli yapanların sandalye ve masa süslemelerinde çok aşina olduğu fiyonklar moda tasarımcılarına da ilham oldu. Eski yılların trendleri arasında da karşımıza çıkmış olan fiyonklar için 2019 adeta altın çağ olmuş durumda. Kocaman ve gösterişli fiyonklar gelinliklerde çok sayıda aksesuara gerek bırakmadan göz alıcı olmayı başarıyor. “İhtişam iyidir.” diye düşünüyorsanız sade bir model üzerine kocaman fiyonları deneyebilirsiniz.

Kat Kat Zarafet

Düğün oteli ve tarihi mekanların konseptine çok yakışacak olan kabarık eteklerin içinde gecenin prensesi olmak isteyen gelinler için de tercihler az değil. Yeni sezon gelinlik modellerinde eteklerde kullanılan katlar ve fırfır detaylar dikkat çekici bir görünüm yaratıyor. Düz kesim sevmiyor ve gösterişli olmaktan hiç çekinmiyorsanız kat kat ve kabarık eteklere sahip olan gelinlik modelleri tam olarak sizin tarzını olabilir.

Nostaljik ve Şık Pelerinler

Her zaman içinizde bir yerde nostaljiye dair bir hayranlık duyduysanız pelerinli gelinlik modelleri tam sizlik! Küçük şapkalar ve minicik duvaklarla birlikte kendinizi yalnızca gecenin değil, Yeşilçam filmlerinin de başrolünde gibi hissedebilirsiniz. Nakış işlemeli, çiçek desenli ve tül detaylara sahip seçenekleriyle karşımıza çıkan pelerinli gelinlikler ile hem çok farklı hem de romantik bir görünüme sahip olacaksınız. Kendi başına bir aksesuar gibi duracak olan pelerinler kış düğünü yapacak olan gelinler için kurtarıcı da oluyor.

Yorum yap