Düğün Mekânı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün oteli arayışlarına başlamadan önce, düğününüzde hiçbir aksaklığın olmaması için dikkat etmeniz gereken detayları bilmek ister misiniz?

Düğün oteli arayan birçok çift öncelikle bütçe odaklı karar vermeye çalışıyor. Ancak bunun dışında da dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunuyor. Yaşamınızın en özel gününde her şeyin eksiksiz olması için karar vermeden önce iyi düşünmenizde fayda var. Bu yüzden düşlediğiniz düğüne özel mekânı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları sizin için yazdık.

Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olacağını Belirleyin

Bazı anlaşmalar yalnızca mekanın kiralanmasını içerir. Bunun dışında kalan pasta, varsa yemek ve yemek servisi, süsleme, müzik gibi organizasyonların hiçbirini karşılamaz. Bu durumda düğün gününüzde ihtiyacınız olacak “olmazsa olmaz” listesinden ne kadarını düğün yapacağınız mekandan beklediğinizi belirleyin. Örneğin; pastanızı sadece servis mi ettireceksiniz, yoksa yapılmasını da istiyor musunuz?

Ekstralar ile Birlikte Bütçe Hesaplayın

Hem kişi sayısında hem de anlaşma kapsamında temin edilecek olanlarda bazı esnemelerin yapılması şart olabilir. Düğününüze 600 kişi davet etmişken daha fazla kişinin gelmesi gibi bir ekstra çıkabilir. Bunun dışında düğün menüleri için belirlenmiş olan çeşitlerin dışına da çıkmak isteyebilirsiniz. Tüm bu ekstra talepler için baştan fiyat almalı, ek ücret uygulanıp uygulanmayacağını sorduktan sonra bütçenizi kararlaştırmalısınız.

Mekanın Kapasitesi ve İmkanlarını Öğrenin

Düğün oteli de baksanız, açık hava organizasyonu da planlasanız ilk şartınız davetli sayınızı rahatça ağırlayacak kapasitesi olup olmadığıdır. Devasa sütunların olduğu bir mekanda sahneyi göremeyen, geldiğinde ayakta kalan, akustik sorunu yüzünden rahatsız olan misafirleriniz bu durumdan memnun olmayabilirler. Bunun dışında otopark problemi yaşamamaları, düğün mekanına giriş yapmak için çok uzun bir yol yürümemeleri de dikkat etmeniz gereken diğer noktaları oluşturuyor.

Zamanı İyi Belirleyin

Özellikle düğün oteli bakıyorsanız düğün sezonunun en yoğun olduğu mevsimler ve günler için acele etmenizde fayda var. Yaz düğünleri hem çok fazla oluyor hem de ülkemiz için turistik mevsimler olan yaz aylarında otellerin doluluk oranı da artıyor. Bu da düğün için gelip de konaklayacak olan misafirlerinizin sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. Dahası, eğer geç kalırsanız, istediğiniz tarihte boş bir yer bulmanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden zaman aralığına bir an önce karar verip düğün için mekan bakmaya başlamanızda fayda var.

Siz de Düğün oteli arayışı içindeyseniz Crowne Plaza Oryapark’ta 2018 fiyatları ile 2019’da düğün yapma fırsatını kaçmadan yakalayın. Eksiksiz ve profesyonel bir hizmetle bütçenize uygun rüya gibi bir düğün için Crowne Plaza Oryapark’ta hemen rezervasyon yaptırın.

Yorum yap