Crowne Plaza Oryapark’ta Düzenleyeceğiniz Baby Shower Etkinliğiniz Hakkında Bilgiler

Asıl amacı, yakın zamanda doğum yapacak olan annenin yükünü hafifletmek olan Baby Shower, giderek yaygınlaşıyor. Anne adayları için hem duygu yüklü hem de çok eğlenceli bir güne dönüşüyor. Mükemmel hediyelerle yeni annelerin ihtiyaçlarının karşılandığı, aynı zamanda gelişiyle herkesin neşesine neşe katacak olan ufaklığın ilk partisi olma özelliğini koruyan Baby Shower, hem yeni anne hem de dostları için unutulmaz bir eğlencedir.

Ne Zaman Yapılmalı?

Doğumdan bir ay öncesi, anne için de moral olması açısından iyi bir zaman olabilir. Ancak tarihine anne ile konuşup karar vermek elbette en doğrusu olur. Arzunuza göre bebek doğduktan sonra da yapılabilir. Ancak asıl amacı bebek doğmadan evvel yapılmasıdır. Ana fikri anneye moral vermektir.

Davet Listesi                         

Baby Shower etkinliği genellikle anne adayının yakın arkadaşları / kardeşleri / annesi tarafından organize edilmesiyle meşhurdur. Eğer bir baby shower düzenliyorsanız davetli listesini yine de anne adayıyla paylaşmanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir problem ve sorun yaşanmaması için listeyi anne adayına onaylatmalısınız.

Davetiye

Etkinliğin gerçekleşmesine 6 ay kala davetiyeleri yollamanız önemli bir süreçtir. İnsanların programlarını ayarlaması ve gelebilmesi için en ideal süre 6 haftadır.

Davetiye İçeriği

Günümüzde artık geleneksel yöntemlerle (kağıt, posta) iletişim neredeyse yok denecek kadar az. Davetiyenizi dijital ortamlarda oluşturmanız daha kolay ulaşılmasına olanak sağlayacaktır. Öte yandan tasarımsal içerikler de eklemeniz davetiyenizin temasını yansıtmanıza yardımcı olabilir. Davetiyenizde temel bilgilerin bulunduğuna emin olun. ‘’Kim, ne, nerede, ne zaman’’ ve LCV bilgilerinin olduğundan emin olmanız faydalı olabilir.

Baby Shower’da Neler Gerekli?

Etkinliğiniz için gerekli olan şeyler; temalı davetiyeler, balonlar, peçeteler, bardaklar, fincanlar, tabaklar, masa örtüleri, konfetiler, dekorasyon malzemeleri gibi parti malzemeleridir. Partinin konsepti için farklı temalar geliştirebilir, süslemeyi bu temaya göre yapabilirsiniz. Yeme-içme, oyunlar ve hediyeler için de planlama yapmalısınız. Yiyecek ve içecekler etkinlik gün ve zamanına göre karar verilebilir. Oyunlara karar vermeden önce anne ve katılacaksa babanın fikirlerini almak çok önemlidir.

 

Yorum yap