Çekmeköy Seyir Tepesi: Crowne Plaza Oryapark ile İstanbul Sefası Yakınınızda

Çekmeköy Seyir Tepesi sahip olduğu eşsiz manzara ve ferah ortam ile misafirlerine huzur veriyor!

Çekmeköy Seyir Tepesi İstanbul’un 3. Çamlıca Tepesi olarak anılıyor. Tıpkı Çamlıca Tepeleri gibi ferah ve huzurlu bir yaşam alanı sunmasının yanı sıra sahip olduğu manzarayla da İstanbul’daki yerlilerin de turistlerin de uğrak yerlerinden biri oluyor. Siz de İstanbul’un içinde bir cennet olan bu mesire ve seyir alanını ziyaret etmek için Oryapark’ta konaklamayı tercih ederek huzurlu bir alana çok yakın olabilirsiniz.

İstanbul’un İçinde Doğaya Adım Atın

Çekmeköy Seyir Tepesi deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte, adını aldığı Çekmeköy’de bulunuyor. İnsanların keyifle vakit geçirebileceği, İstanbullular’ın doğaya olan özlemini gidereceği bu mesire ve seyir alanı toplamda 350 bin metrekarelik bir alana kurulmuş bulunuyor.

Çekmeköy Seyir Tepesi bol bol yeşil alanı ile huzurun, oksijenin ve dinlencenin merkezi haline geliyor. Bununla birlikte içinde bulunan kır lokantası, kır kahvesi ve iki katlı büfesi ile doğanın içinde yemek yeme keyfini tatmak isteyenler için de ihtiyacı karşılayacak noktaları barındırıyor.

Hem Manzara Hem Doğa ile Başbaşa

Çekmeköy Seyir Tepesi’nde isminin hakkını veren bir de kule bulunuyor. 50 metre genişlik ve 15 metre yükseklik ile 300 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen kuleye çıkanlar nefis bir İstanbul manzarasını seyretmenin tadına doyuyor. Bu güzel manzaranın keyfine varmanın yanı sıra pek çok aktivite imkanı da bulunuyor.

Içinde bulunan yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve piknik alanları ile misafirlerinin her türlü sosyal aktivite ihtiyacına bir mesire alanı olarak da cevap veriyor. Yoğun temposu ile zaman zaman dinlenmeye ihtiyaç duyan ve şehrin dışına çıkma fırsatını yakalayamayan İstanbullular’ın yanı sıra, şehri ziyaret gelmiş olanlar için de keyifli bir destinasyon oluşturuyor.

 

Çekmeköy Seyir Tepesi ve daha pek çok gezilecek yere yakın olan Oryapark da kusursuz bir konaklama deneyimi ile kolay ulaşım imkanını misafirlerine sunuyor. İstanbul’a yapacağını seyahatlerde havalimanından kolayca ulaşabileceğiniz Crowne Plaza Oryapark’ta şehrin merkezinde huzurlu bir konaklama deneyimi yaşamak için hemen rezervasyon yaptırın.

Yorum yap