Büyük Çamlıca Camii Ortadoğu halkının yüksek beğenisini kazanmanın yanında, ülkemizi tercih önceliğine de büyük oranda katkı sağladı.

İnanç Turizminin Yeni Gözdesi Büyük Çamlıca Camii

İnanç Turizminin Yeni Gözdesi Büyük Çamlıca Camii

 

Ortadoğu’nun tatil cenneti, yepyeni gözdesi son yıllarda ziyaretçi sayısında yaşanan süratli artışla elbette Türkiye. Türkiye’nin en büyüğü, İstanbul’un yeni vitrini Büyük Çamlıca Camii Ortadoğu halkının yüksek beğenisini kazanmanın yanında, ülkemizi tercih önceliğine de büyük oranda katkı sağladı.

 

 

Ortadoğu Halkının ikinci Adresi İstanbul!

 

Türkiye birçok açıdan Ortadoğu halkı için avantajlı. Avrupa’ya yakınlığı, gelişmiş mimari, kültürel ve tarihi yapılarıyla keşfe değer. Müslüman bir ülke olması itibariyle sahip olduğu kültürel benzerlikler dolayısıyla da tercih sebebi; mutfağı benzer, ibadet alanları bolca… Sadece Büyük Çamlıca Camii de değil, tarihi asırlara uzanan sayısız camii var Türkiye’nin dört bir yanında. Bir de uygunluğu var tabi. Avrupa ile kıyaslandığında Türkiye’de yaşam çok daha maliyetsiz. Artık Ortadoğu halkının alışveriş merkezlerine olan tutkusunu da bilmeyenimiz yok. Bu da Crowne Plaza Oryapark gibi alışveriş merkezlerine yakınlığı ve ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla konuklarına A’dan Z’ye kusursuz bir konaklama keyfi sunan otelleri zirveye taşıyor.

 

Büyük Çamlıca Camii ’nin Alamet-i Farikası

 

İstanbul’un mavi incisi, tüm dünya turistlerinin sevgilisi, 17. yüzyıldan bu yana tarihi yarımadanın simgesi Sultan Ahmet Camii; 6 minareli ilk camimiz. Yapımı yaklaşık 7,5 yıl süren Sultan Ahmet Camii, Ayasofya’nın tam karşısına Prestij Camii olarak tüm görkemiyle inşa edildi. Şimdi ise İstanbul’un tepe noktasına, tüm şehrin görebileceği mimarisi ve 6 minaresiyle Büyük Çamlıca Camii Sultan Ahmet’i dahi gölgesinde bırakıyor.

 

Her Parçasında Anlamlı Bir Mesaj!

 

Büyük Çamlıca Camii dört minaresinin uzunluklarıyla Malazgirt Zaferi’nin gururunu taşlarında taşıyor, göğe yüceltiyor. 4 minaresinin uzunluğu 107,1 cm uzunluğunda inşa edilen Büyük Çamlıca Camii detaylarında tarihi yaşatmayı ihmal etmiyor. 72 metre yüksekliğindeki ana kubbesi İstanbul’da yaşayan 72 milleti simgelerken 34 metre çapındaki kubbesi İstanbul’un plaka kodunu taşıyor. Büyük Çamlıca Camii kubbesiyle de Cumhuriyet tarihinin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Kubbenin içinde var olan 16 Türk devletine ithafen Allah’ın 16 ismi yazıyor. Ana kubbenin üzerine yerleştirilen alem ise yine dünyanın en büyüğü.

 

Anadolu yakasının en çok tercih edilen oteli Crowne Plaza Oryapark Büyük Çamlıca Camii ne 15 dakika mesafede. 63 bin kişinin aynı anda ibadet etmesini olanaklı kılan görkemli Camii’nin ziyaretçileri, konforun adresi Crowne Plaza Oryapark’ı tercih ediyor.

Yorum yap