Sailing – Home 1
TelefonREZERVASYONOyuncak Müzesi

Dünyanın dört bir yanından özenle seçilerek sergilenen oyuncakların yer aldığı İstanbul Oyuncak Müzesi, yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin dünyasına da hitap eden bir cennet gibi. 23 Nisan 2005’te, şair ve yazar Sunay Akın tarafından kurulan bu nostaljik müzede dolaşırken, zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Müze, Kadıköy ilçesinin Göztepe semtinde bulunuyor.

Web sitesi için tıklayınız Barış Manço Müzesi

7’den 77’ye herkesin gönlünde ayrı bir yeri olan müzisyen Barış Manço’nun Moda’daki evi, ölümünden bir süre sonra müzeye çevrildi. Manço’nun yıllarca yaşadığı ve kendisiyle özdeşleşen ev, 81300 posta kodu ile çocukluğunu 90’larda yaşamış herkesin hafızasına kazınmıştır. Müzeyi, Pazartesi günleri dışında her gün, 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

 Web sitesi için tıklayınız Anadolu Hisar?

Yıldırım Beyazıt tarafından 1395 yılında yapılan Anadolu  Hisarı, Beykoz ilçesinin Anadoluhisarı mahallesinde bulunuyor. 3 adet kuleden oluşan ve 7000 metrekarelik bir alana inşa edilmiş olan Anadolu Hisarı, Boğaz’a akan Göksu nehrinin yanı başında olup, ihtişamıyla büyüleyen bir eserdir.    
Beylerbeyi Saray?

Devrin padişahı Sultan Abdülaziz’in arzusu üzerine Üsküdar’ın Beylerbeyi semtinde inşa edilen saray, 1865 yılında kullanıma açılmıştır. Saray, dönemin en ünlü mimarlarından Sarkis Balyan’a yaptırılmıştır. Her iki katında toplam 6 salon, 24 oda, 1 hamam ve 1 banyo bulunan bu muhteşem eserin mimarisinde, hem Batı hem de Doğu esintileri bulmak mümkündür. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında bulunan Beylerbeyi Sarayı, İstanbul’da mutlaka görmeniz gereken mekanların başında geliyor. 

Web sitesi için tıklayınızFlorence Nightingale Müzesi

Üsküdar ilçesindeki Selimiye Kışlası’nda bulunan Florence Nightingale Müzesi, 1954 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Selimiye Kışlası’nın kuzeybatı kulesinde yer alan müze, adını, Kırım Savaşı sırasında görev almış bir İngiliz hemşireden alır. Florence Nightingale’in özel eşyalarının sergilendiği müzeyi ziyaret etmek için rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın. 
Haydarpaşa Garı

1908 yılında hizmete başlayan Haydarpaşa Garı, Kadıköy’ün tarihi simgelerinden biri haline gelmiştir. Alman mimarisinin en zarif örneklerinden biri olan Haydarpaşa Garı, Yüksek Hızlı Tren projesi nedeniyle şu anda hizmet vermiyor olsa da, bu güzel binanın önünde dilediğinizce fotoğraf çekinebilirsiniz. 

Kız Kulesi

Üsküdar’da, Salacak sahilinin 150-200 metre açıklarında bulunan yapı, Üsküdar’ın ve İstanbul’un en bilindik ve güzel simgelerindendir. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen ve yapım nedenine ilişkin birçok efsane olan kule, tarih boyunca birçok farklı amaçla kullanılmıştır. Günümüzde ise restoran ve seyir terasıyla hizmet vermektedir.