Sailing – Home 1
TelefonREZERVASYONÇamlıca Tepesi

Crowne Plaza Oryapark’a yalnızca 3 kilometre uzaklıkta olan Çamlıca Tepesi, İstanbul’da nefes alabileceğiniz en güzel doğal yaşam alanlarından biridir. İstanbul’un neredeyse her noktasını izleyebileceğiniz bu doğa harikası tepede, sakinlik ve huzur sizi bekliyor. Çamlıca Tepesi, İstanbul’da kaldığınız süre boyunca, zaman ayırmanız gereken yerlerin başında geliyor. Çengelköy

İstanbul’un en nostaljik semtlerinden biri olan Çengelköy, muhteşem manzarası ve kahvaltı mekanlarıyla her daim İstanbullular için ayrı bir yerdedir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneği olan ahşap evleri ve bütün yolları Boğaz’a çıkan sokakları ile Çengelköy, Anadolu yakasındaki görülmeye değer semtlerden biri.   Üsküdar

Sınırları içinde Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’ndan birçok tarihi eseri barındıran Üsküdar, sahili ve manzarası ile İstanbul’un en önemli merkezlerinden biri. Kız Kulesi’ne olan yakınlığı ile ön plana çıkan ilçe, özellikle sahildeki balık restoranları ile meşhur.  


Kanlıca


Boğaziçi’ndeki geleneksel yaşantıdan izlerin görülebileceği Kanlıca, huzurlu ve sessiz sokakları ile tanınıyor. Sahildeki tarihi çay bahçesinde meşhur yoğurdunu deneyebileceğiniz gibi, dilerseniz Kanlıca tepelerine kurulu Mihrabat Korusu’nda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Kanlıca’da, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü aynı anda görebilirsiniz, ki bu özelliğiyle Kanlıca, diğer İstanbul semtlerinden ayrılmaktadır. 
Adalar

Prens Adaları olarak bilinen Adalar, aslında farklı boyutlarda 9 adadan oluşur; ancak yalnızca 5 tanesinde yerleşim vardır. Nostaljik atmosferi, temiz havası ve sakinliğiyle Adalar’ın her biri, ziyaretçilerine başka bir dünya sunar. Yaşam enerjinizi tazelemek için birebir olan Adalar’da, bir günlüğüne de olsa stresten, egzoz kokusundan ve şehrin kalabalığından uzakta kalırsınız. Adalar’a Bostancı veya Kadıköy’den vapurla ulaşabilirsiniz.